Pan Mercedes to skvěle rozjel a Právo nálezce mu je právem v patách

recenze

Právo nálezce (2015) 5 z 5 / vorenus
Právo nálezce

Spisovatel J.Rothstein, který už léta nic nevydal, ale i přesto má u některých čtenářů status génia a to díky svým kultovním románům s hlavním hrdinou Jimmy Goldem. Nyní si užívá důchod v zapadlé vesničce a v ještě zapadlejším domku. Netuší ovšem, že se k jednomu jeho posedlému fanouškovi dostane zpráva, že prý už si léta píše do šuplíku. A ten se rozhodně, že odhalí tajemství, jestli se v sejfu spisovatele skrývá víc než jen honoráře za knihy a nebo i snad vytoužené pokračování J.Golda. Jeho odhodlání dostat od spisovatele vše a za každou cenu se pohybuje až za hranicí zdravého rozumu. Tak se rozhodně s několika kumpány na nezvanou návštěvu a Rothstein z ní radost mít určitě nebude.

Tolik několik slov jen na úvod z nového počinu z pera neskutečně plodného mistra a už dávno ne jen hororu. Byla by škoda vyzrazovat víc z děje příběhu a já tu chybu rozhodně nehodlám udělat. Pro mne je přímo neuvěřitelné s jakou rychlostí na nás mistr pera valí nové příběhy a s každou knihou jsem jen příjemně překvapen.

A nejinak je tomu u tohoto titulu. A i když se jedná o pokračování, tak se Právo nálezce dá určitě číst i bez znalosti předchozího titulu i když se čtenář o hodně ochudí, pokud nečetl Pana Mercedese. Ono to totiž není přímo pokračování, jako spíše další případ detektiva Hodgese, který už není na penzi, ale momentálně vede detektivní kancelář. Ovšem v knize se objevuje až někde skoro v polovině, ale to příběhu vůbec neuškodí.

Sledování dvou linek příběhu z nichž se každá odehrává v jiném časovém období, to je doslova lahůdka pro každého fanouška pana Krále a kdo jím ještě není, tak po přečtení tohoto příběhu se jím musí stát. A pohled na události z jedničky, ale z pohledu jiných postav mě neskutečně bavil. Tohle byl úžasný nápad a musí pobavit všechny mistrovi věrné.

Já osobně jsem si užil každičkou stránku příběhu a vřele ji mohu všem jen a jen doporučit.

Díky mistře a zase se někdy budu těšit na Vaše fantazie a neskutečný um.