Otrávená

recenze

Otrávená (2021) 4 z 5 / veronica955
Otrávená

Feministický retelling ze kterého Vám naskočí husí kůže a nebudete se od něj moct odtrhnout.

Sophie jela na projížďku, když v tu lovčí vytáhl nůž a vyřízl ji její srdce. Všichni ji neustále říkali, že je moc laskavá, že moc měkké srdce na to, aby se mohla stát královnou. S pomocí sedmi lesních mužíků se ji povede přežít, ale čeká ji nelehký úkol, musí získat své vlastní srdce zpět a s tím i svůj trůn…

Autorka si z pohádky vzala úplné minimum a udělala z toho epický příběh.
To čtení bylo strašně super, knížka je strašně čtivá. Líbí se mi, jak v ní můžeme sledovat vývoj Sophie, jak se od naivní princezny mění v nezávislou a odhodlanou vojevůdkyni. Romantická linka pro mě byla nečekaná, upřímně jsem ani v knize žádnou nečekala, ale mile mě překvapila. Líbil se mi i nápad s Králem Vran, smekám před autorkou za tento originální prvek. Příjemně mě to překvapilo, něco takového jsem opravdu nečekala.
Vyhovovalo mi, že je kniha psána v krátkých kapitolách, člověku se to pak čte svižným tempem. Princezna Sophie mi ihned přirostla k srdci, je jednoznačným důkazem, že laskavost z nás nedělá slabochy, ale naopak nás dělá silnými, což je hlavní myšlenka knihy. Willa jsem si moc a moc oblíbila a celkově celý retelling byl naprosto úžasný, určitě si od autorky přečtu i Nevlastní sestru, ke které jsem se ještě nedostala.

Komentáře (0)

Přidat komentář