Orel mezi vlky

recenze

Orel mezi vlky (2011) 4 z 5 / ijacek.007
Orel mezi vlky

V pořadí čtvrté pokračování historického románu sledující dvojici římských vojáku. Opět příběh volně navazuje na děj předchozích dílu. Po zranění vojáku v třetím díle tedy začínáme v lazaretu, kde se naši hrdinové, ale dlouho neohřejí. Dostanou tentokrát za úkol sestavit a vycvičit vlastní bojovou jednotku, aby zajistili obranu strategického území zásobovacích cest.

Tak jak to už ale u našich hrdinu bývá zvykem nic není, tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, a tak místo vycvičení dvou jednotek určeným pro posílení obrany naše hrdiny čeká nelítostný boj o obranu zásobovacích cest celého římského tažení. V neposlední řadě pak budou naši hrdinové čelit obrovské převaze ve snaze zachránit si vlastní život. Jak s tímto úkolem dvojice Cato a Macro vypořádá se můžete dočíst právě v tomto pokračování.

Tak jako již tradičně se tak můžete těšit na velice povedené vyprávění plné bitev i touhy dostát svým rozkazům a nenechat se přitom zabít. Pokud se Vám líbili předešlé díly pak zde není nad čím uvažovat. Vřele doporučuji.

Recenze také na blogu autora blog.Ijacek007.cz

boxas
03.01.2020

Recenze a obsah není totéž. Takže bych příště ocenila víc postřehů o knize samé, co je na ní dobré a co ne a proč ji číst nebo nečíst, o obsahu si udělám úsudek jistě sama.
A jen tak mimochodem, jestli bude aspoň zpolovic tak dobrá, jako předchozí díly, tak se mám na co těšit. :-)