Operace Hrej hráčem může začít.

recenze

Hrej hráčem (2013) 5 z 5 / terka98
Hrej hráčem

Jedna z prvních New Adult knížek, které jsem četla a žánr si oblíbila. V knížce je sice nějaké to techtle mechtle, ale zároveň autorka nezapomněla děj obohatit o nějakou tu vtipnou hlášku.

Branden William Carter je arogantní a egoistický playboy z kalifornské univerzity po kterém šílí skoro každá holka na univerzitě. Typický sexy krasavec s odzbrojujícím úsměvem střídá holky jako ponožky, aniž by se obtěžoval si zapamatovat jméno, aspoň jedné z nich .

Madie Stevens je naopak slušná, milá studentka, Branden pro ni představuje vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí.

Maddie v tom má jasno. Místní playboy potřebuje lekci a to pořádnou. Spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která má Brandena do měsíce svést, omotat si ho kolem prstu, zařídit aby se do ní zamiloval, vyspat se s ním a pak ho surově odkopnout.

Žádná z dívek ovšem netuší, že Braden se svými přáteli mají také plán. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu vzornou, hodnou a nedostupnou „královnu univerzity“, aby se do něj zamilovala, svést ji a pak ji odkopnou, jako obvykle.
Ani jeden z obou aktérů však netuší, že život podle žádného plánu nehraje…

Operace Hrej hráčem může začít.

Vzhledem k tomu,že jsem na tuto knížku vyplácala veškeré lepící papírky, které byli v bytě, můžu s naprostým přehledem říct, že jsem si příběh Madie a Brandena naprosto zamilovala. Styl, kterým autorka píše je skvělý, stránky se otáčejí jedna za druhou aniž by jste si to uvědomili. Postavy jsou více méně všechny kladné a člověk si je zamiluje, dokonce i Brandena, univerzitního hezouna, který střídá jednu holku za druhou (tedy aspoň na začátku knihy), postupem času si ho člověk oblíbí. Kdo by si nezamiloval kluka, který se musí ptát Googlu, kam vzít holku na rande.

Také jsem velmi spokojená s formou, jakou je tato knížka napsaná a to, že každá kapitola je na-přeskáčku psaná z pohledu Madie a poté z pohledu Brandena.

A i když, tohle byl můj první re-reading, jsem si jistá, že nebyl poslední a moc se těším na volné pokračování a na celou sérii.