Odvrácená tvář lásky

recenze

Odvrácená tvář lásky (2016) 5 z 5 / Marselle
Odvrácená tvář lásky

moje recenze:

Třiadvacetiletá Tate se stěhuje do San Franciska ke svému staršímu bratrovi Corbinovi. Bude u něj než si našetří nějaké peníze, aby mohla bydlet sama. Corbin bydlí v bytě letecké společnosti pro kterou pracuje jako pilot. V protějším bytě žije Corbinův kamarád Miles. Tate a Miles se od teď budou často potkávat, a brzy si uvědomí, že se svým způsobem potřebují a Tate se do Milse zamiluje, jenže on ji nedokáže dát více než jen sex. I tak se z nich stanou milenci, ale jejich vztah má pravidla. Nesmí se vzpomínat na minulost, a nesmí se čekat společná budoucnost. Tate s pravidly souhlasí, ale nedokáže je přijmout. Stále myslí na to , co se Milesovi před šesti lety stalo, že od té doby nedokáže nikoho milovat se vším všudy co k vztahu patří. Pro Tate je takovýto vztah stále těžší, ale ani pro Milese to není jednoduché. Tate je pro něho důležitou součástí života, ale zároveň se hrozně bojí své minulosti. Až když se Tate přestěhuje do svého bytu a a tak často se spolu nevídají, oba si uvědomí jak moc se vzájemně potřebují. Jenže Miles musí nejprve něco důležitého udělat, aby se částečně dokázal vyrovnat se svou bolestnou minulostí, a dokázal přijmout lepší budoucnost.
Co se před šesti lety Milesovi stalo, že chtěl navždy zůstat bez lásky a někoho kdo by ji s ním sdílel? Dokáže se se vším vyrovnat? A co Tate, dozví se a pochopí jaká bolest tíží Milesovo srdce? Najdou, nebo nenajdou společnou cestu?

můj názor na knihu:

Kniha je rozdělena na dvě linie. Jedna je psána z pohledu Tate, ta představuje současnost, a druhá je z pohledu Milese, který vypráví minulost před šesti lety. Název knihy v tomto případě opravdu ukazuje, že i největší láska, která někdy vznikne, může mít i jinou tvář, než jen tu kterou všichni znají. Velice silný příběh Tate a Milese mě vážně dostal. Na konci knihy jsem si i pobulela, protože přesně vím co si Miles prožil, a dokážu se vžít do toho co cítil. Je dobře že si spoustu věcí uvědomil, a začal bojovat za lepší život. I když mu to trvalo dlouho.