Láska podle Shakespeara

recenze

Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey (2016) / Marselle
Láska podle Shakespeara
moje recenze:

Aubrey Priceová začíná studovat poslední semestr bakalářského studia na torontské univerzitě, kde by již brzy měla ukončit své studium Shakespearových děl. Vzhledem k tomu, že studium je drahé, přivydělává si jako sekretářka v děkanově kanceláři, kam třikrát týdně dochází. Jednoho dne, když přijde do kanceláře, slyší děkana jak se s někým v kanceláři hádá, a podle slov co jsou slyšet se hádá se svým synem. Po chvíli hádka utichá, a z kanceláře se vyřítí mladý, rozčílený muž. Aubrey mu neviděla do obličeje, ale zezadu si ho stihla prohlédnout. Odpoledne, když Aubrey přišla do učebny, kde se právě začínal konat zkrácený tříměsíční kurz s jejím oblíbeným autorem, byla nadšená, a natěšená. Usadila se na volné místo, a čekala na příchod profesora Browna. Aubrey profesora už znala, neboť u něho absolvovala v minulosti další dva kurzy.
Profesor začal hodinu, když po chvíli cvakly dveře, a do učebny vstoupil mladý muž, kterého Aubrey ihned poznala. Byl to děkanův syn.
Profesor Brown ho představil jako svého asistenta Daniela Granta. V ten moment se Aubrey nedokázala na nic soustředit. Vše co ji v daný okamžik zajímalo byl Daniel, který stál kousek od ní.
Na zdejší univerzitě je velice přísný zákaz lásky mezi studenty a profesory. Jenže Aubrey se i přes tento zákaz do Daniela zamilovala. Po pár dnech zjistí, že ani ona jemu není lhostejná, jenže zákaz je zákaz. K čemu by ale byly zákazy, kdyby se občas neporušily.
A tak začíná na zdejší univerzitě zakázaná láska. Dokáže Aubrey svůj vztah s Danielem utajit přede všemi? Co vše se za celou dobu, než dokončí semestr odehraje? Jakou roli zde budou hrát přátelé? A je tu snad ještě někdo, kdo Aubrey miluje? Jaké tajemství musí Daniel Aubrey zdělit? A bude ho i po tomto odhalení minulosti ještě chtít?

můj názor na knihu:

U této knihy jsem se velice bavila, a Aubrey, a Daniela jsem si velice zamilovala.
Skrývané tajemství jejich vášeň ještě zesilovalo, a to jiskření, které mezi nimi vznikalo bylo cítit z každé stránky. Možná trochu nereálná láska, ale kdo by si ji nepřál prožít.
Milovala jsem styl komunikace mezi Aubrey a Danielem. U čtení jsem se často smála, ale ukápla mi i slza. Za mě je to krásný romantický příběh, ve kterém najdete i hodně úryvků z děl Williama Shakespeara. Po dočtení knihy jsem měla velkou chuť začít číst ji hned znovu :-)
Musím také ocenit nádhernou obálku knihy. Moc se těším, až vyjdou další díly, které si určitě také přečtu.

Komentáře (1)

kniha Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey recenze

Samira
23.04.2016

Moc děkuji za pěknou recenzi a zajímavý a velmi slibný knižní tip:)!