U nás na Slovácku

recenze

U nás na Slovácku - Od opice k člověku a zase zpátky (2015) 4 z 5 / Marselle
U nás na Slovácku - Od opice k člověku a zase zpátky

Je krásný srpnový den. Prázdniny pomalu končí, ale v Trnávce se asi něco bude dít. Alespoň tomu nasvědčuje fakt, že pět kamarádů jakoby někoho vyhlíželo, místo toho aby se někde povalovali u vody a užívali si posledních dnů prázdnin. Ano je to tak. Dnes přijel nový učitel, a kluci si ho chtějí ještě před začátkem školy prohlédnout, a zjistit jaký asi bude. Nejlepší způsob jak to udělat, je že se nabídnou s pomocí odnést novému učiteli zavazadla do jeho bytu.
Jaký asi učitel bude? A bude mít pochopení pro jejich nesčetné lumpárny, kterými jsou kluci proslulí?
Začátek školního roku nebude pro nikoho příliš veselý. Dětem se nechce po prázdninách do školy, a pro nového učitele Mikeše školní rok také nezačne zrovna dobře, protože hned první den se přijde na to, že palma kterou mu kluci ochotně donesli do jeho bytu, aby tam nebyl tak sám, ukradli školníkovi, a ten z této události udělal velkou aféru.
Jaké trampoty učitel Mikeš zažije se svou novou třídou? Budou si rozumět, nebo to mezi nimi bude po celý rok skřípat? A co si na učitele vymyslí obyvatelé Trnávky? Jaké mají s oblíbeným učitelem úmysly, aby ho ve vesničce udrželi?
můj názor na knihu:

Při čtení knihy jsem se moc bavila. Vím, že kniha byla i zfilmována, a od roku 1985 ji můžeme vídat pod názvem Pětka s hvězdičkou. Miluji tu spoustu nezapomenutelných, vtipných hlášek, které samozřejmě v knize nechybí, a při jejich čtení se musíte usmívat. Kniha mi pozvedla náladu, a bylo velice příjemné si připomenout všechny lumpárny, které tato pětice výtečníků způsobila.