Falešný třpyt

recenze

Falešný třpyt (1996) 5 z 5 / Marselle
Falešný třpyt

moje recenze:

Když jsem dočetla druhý díl (Perla v mlze) doufala jsem, že Ruby už má svou dávku smůly a neštěstí vybranou, a nyní ji bude konečně čekat klidná budoucnost. Alespoň začátek této knihy mi dával malou naději, že by to tak mohlo být.
Ruby se vrátila do své rodné Houmy, kde za velké bouře porodila holčičku. Nyní pro ni začal jiný život. Bratr Paul chce dopřát Ruby i Pearl krásný život se vším všudy. Nikdo netuší, že jsou sourozenci, všichni si myslí, že jsou milenci, a Pearl je Paulova dcera. A tak Paul Ruby požádá o ruku, jedině tak by byli šťastní, i když jejich manželství by bylo pouze formální. Dál by žili jako doposud, jako sourozenci. Ruby se brání, ví že to není správné, ale nakonec se svatbou souhlasí, a přestěhuje se i s Pearl do Paulova krásného, velkého domu, který pro ně vybudoval.
Život v honosném domě je krásný, ale Paul vidí, že se Ruby něčím trápí...
Ruby stále myslí na Beaua, otce své dcery. Paul natolik Ruby miluje, že by pro ni udělal vše na světě, a tak když si s nimi osud krutě pohraje, přistoupí na náhlý plán Beaua. Jenže nikdo netuší, co se tímto krokem začne dít. Vše se hroutí a Ruby opět vstupuje do života jedno neštěstí za druhým.
Co Beau vymyslel, a s čím Paul z velké lásky souhlasil? Jaká neštěstí se Ruby vkradou do života? Dokáže vše ve zdraví ustát? A co ji sešle její zemřelá babička?
můj názor na knihu:

Tento díl je na zápletky velice bohatý. Překvapilo mě k čemu všemu v příběhu došlo. Ruby musela tvrdě čelit velkým problémům, které se na ni valili ze všech stran. Na konci se dočkala trošky štěstí. Co díl, tak stále větší napětí, a tentokrát to byla vážně smršť událostí. Po tomto díle jsem ještě více napnutá, co Ruby čeká v dalším dílu s názvem Utajený drahokam.