Bezpáteřní

recenze

Bezpáteřní (2016) 4 z 5 / Marselle
Bezpáteřní

Junkie byl vždy problémové dítě, a tak skončil v pasťáku. Zde poznal svého nejlepšího kamaráda Marťana. Když oba dospěli, otevřeli si spolu vlastní kavárnu. Aniž by tušili, že se jim v podnikání povede velice dobře, zůstali oba věrni i svému druhému životnímu stylu, a to podsvětí. Každá část města měla své vlastní takzvané ochránce, ale tito ochránci mezi sebou neustále soupeřili, neboť každý chtěl získat nadvládu nad celým městem.
Junkie se svou krásnou ženou Annou čekají miminko, a tak když právě dopadli zloděje, rozhodl se svou ženu ochránit a odvezl ji tedy k příteli na statek, kde měla zůstat do té doby, dokud se vše neuklidní. Jenže v podsvětí není prakticky nikdy klid. Neustálé útoky a brutality jsou tu na denním pořádku. Každý se snaží svou část města mít pod kontrolou, a s každým nevítaným návštěvníkem si poradí po svém.
Když jednu takovou nevítanou návštěvu vrátí do původního městského obvodu rozsekanou na kusy v bednách, odplata na sebe nenechá dlouho čekat. Největší nepřítel Žolík se postará o únos těhotné Anny. Pro Junkieho najednou neexistuje nic jiného než chtíč po velké odplatě a záchraně Anny.
Celé podsvětí je ve válce, a nespočet obětí je její součástí. Zde neplatí žádná pravidla, drsné a brutální praktiky jsou zde nutné. Co se mezi gangy stalo, že se najednou rozjely tak velké boje? Kdo unesl těhotnou Annu? A zachrání ji Junkie společně s partou přátel? Jak celý boj o vládu nad městem dopadne?

můj názor na knihu:

Tato kniha je velice drsná od samého začátku až do konce. Kdo má rád násilí a brutality v knihách, tak si přijde na své. Díky této knize můžeme také maličko nahlédnout pod pokličku městských gangů, a celkově do praktik podsvětí. Já takovýto styl knih mám ráda, takže jsem si její čtení užila, jen mě mrzelo jak kniha skončila, čekala jsem jiný konec. Ale jinak knihu můžu jen doporučit.