Netradiční Vánoce po burtonovsku

recenze

Můra noční, předvánoční (2014) / Fantýna
Netradiční Vánoce po burtonovsku
Ocitáme se v Halloweensku, kde se uznává jenom jeden svátek. Tímto svátkem je Hallowen, kde vylézají samé příšery, které dělají jednu a tu samou činnost. Tou činností je strašení ostatních. Toto jednoho dne přestana Jacka bavit. V naříkáním se prochází po Halloweensku, a v patách mu jde Nuník, psí duch žijící v hrobce.

Najednou se dostanou do lesa, kde jsou troje dveře. Jedny otevře, a dovnitř ho vtáhne vír, který ho vypistí ve městě, kde je bílý sníh, Vánoce a celmová atmosféra je barevná a veselá. Tady Jack pozná veselí, a rozdne se, že Vánoce přenese do Halloweenska.

Naplánuje to tak, že unese Santu a on bude rozdávat dárky a radost. Jakmile je Santa unesen, tak si z rakve udělá sáně, které táhnou kostlivcoví sobi. Jack letí od domu k domu s dárky, které nikomu nepřináší radost, protože jsou pro lidi nebezpečné.

Jack si najivně myslí, že lidé mají radost, jelikož vydí světlo, o kterém si myslí, že je z radosti. Pak ho někdo strefí, a Jack se ocitá v Halloweensku, kde mu Santa řekne, že je určen k tomu, aby lidi strašil, a odletí rozdávat dárky.

Nakonec se v Halloweensku objeví sníh.

Tato kniha je o tom, že člověk má dělat jenom to, k čemu je předurčen jinak se stane nějaká neplecha.

Komentáře (0)

kniha Můra noční, předvánoční recenze