Nikdy nekončící příběh

recenze

Nekonečný příběh (2015) 5 z 5 / Fantýna
Nekonečný příběh

V této knize jsou dvě místa děj. Jedno se nachází ve světě lidí. Další část, která je delší se nachází ve příběhu knihy Nekonečný příběh. Konkrétně se jedná o zemi Fantazii.

Malý Bastien je obyčejný kluk, který je šikanován svými spolužáky. Jednoho dne se schová v jednom obchodě s knihami. Tam ho pan prodejce naláká na Nekonečný příběh, který zrovna čte. Po několika vteřinách se prodejce odejde, a na stole nechá knihu. Bastien čapne knihu a na stole nechá vzkaz, že knihu neporušovaně vrátí. S totou knihou se vydá do školy. Jakmile se dozví, že se píše písemka, tak se rozhodne, že si najde nějaké místo, kde si v klidu knihu může přečíst. Nakonec si na půdě najde skrýš, kde si může Nekonečný příběh v klidu číst. Bastien knihu čte místo chození na výuku. Část s příběhem Bastiena je napsán červeně.

Příběh knihy, kterou čte Bastien je o zemi Fantazie, která je v \"rozkpadu. \" Fantazie se sama drtí. Jediný, kdo může obyvatele Fantazie zachránit je Atrej, syn všech. Atrej se vydává na dlouhou pouť, aby zachránil Dětskou císařovnu před Nicotou. Projde celou Fantazií, kde potkává velké množství různých obyvatel Fantazie, a snaží se překonat velké množství překážek, které jsou psychického charakteru, kde si člověk např. snaží se nikdy nevzdávat, a jít za svým cílem za každou cenu. Nakonec se Atrej dostává k paláci, kde bydlí Dětská císasařovna, aby jí řekl, že nenašel lék na její uzdravení. Dětská císařovna mu řekne, že lék už našel, protože jí má malý kluk dát nějaké nové jméme, který čte knihu. Jméno toho kluka je Bastien. Příběh obyvatel Fantazie je napsán černou barvou.

Příběh se mi líbil. Nejlepší na tom bylo, jak se příběh z knihy prolnul se skutečným světem. Tohleto bylo něco, co jsem v žádném jiném příběhu nenašla. Dále autor šikovně rozdělil svět lidí od světa Fantazie. Celkově se mi příběh líbil. Donutil mě přemýšlet nad tím, jestli je to pohádka, fantazi nebo něco jiného. V tomto příběhu se to nedá poznat.