Němý křik

recenze

Němý křik (2016) 5 z 5 / milunka21
Němý křik

Vše začíná pěti lidmi, kteří se podílí na pohřbívání dítěte.Všichni na tom zločinu, mají stejný díl vinny.
O několik let později je zavražděna ředitelka školy.Případ převzala inspektorka Kim Stoneová, ale tak lehké to není.Vyšetřovatelé, nemají vůbec nic.Vrah neotálí a vraždí dál.
K tomu všemu Kim s týmem nalézají na pozemku bývalého ústavu tělo dívky.Vše začíná najednou pomalu, ale jistě zapadat.
Proč vrah zabíjí bývalé zaměstnance ústavu?Co s tím vším má společného tělo dívky, které je pohřbeno několik let?
A kdo je další na řadě?
Kim Stoneová je silná, cílevědomá, tvrdá žena.Nikoho pořádně nepustí k tělu, jen seržanta Bryenta, který stejně neví vše o jejím životě .Vše je to ale maska, má svojí minulost a nechce aby to někdo věděl.
Kim jsem v knize měla nejradši.Uměla odhadnout lidi a hlavně to, jak si šla tvrdě za svým se mi líbilo.Jestli vás zajímá, proč je taková jaká je, tak se to v knize dovíte.
Kniha je psaná z několika pohledů, takže vás více vtáhne do děje, a více napne.Většina je psaná z pohledu Kim,ale i z pohledu vraha, nebo obětí.Takže to není jen o tom, jak vyřešit případ dost hnusné mrtvoly, ale budete tam mít dost výstižně popsáno, jak se z daného člověka mrtvola stala.
Myslím si, že kniha si zaslouží zlatou nálepku, stříbrná je málo.
Už ten prolog vás vtáhne do děje,takže budete chtít vědět více.
Strašně lehce se čte, žádné zbytečnosti, díky kterým by jste se nudily a pořád se tam něco děje.Já se musím přiznat, že co se týče detektivek, tak jsem strašně náročná.Musí to být fakt skvělá kniha, aby mě zaujala.Což Němý křik splnil dokonale, takže se těším, až v listopadu vyjde druhý díl.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpeče... více