Na místě, kde není co brát se bere vše

recenze

Smrtící byznys (2017) 5 z 5 / vorenus
Smrtící byznys

Příběh sestřičky Ellen, která přijíždí do Afriky, aby utekla před svou minulostí a zapomněla na své démony a minulost. Jenže po počátečním dobrém úmyslu pomoci těm nejchudčím naráží na spoustu překážek. Ať už jde o strohost jejího ubytování a nebo vražedné tempo v místní ordinaci, ale tohle všechno jsou jen střípky a to pravé peklo na ni teprve čeká........

Za sebe mohu říct, že mě příběh a kniha samotná hodně překvapila. Takových autorů u nás mnoho nemáme.Takže pokud máte chuť se nechat přenést na africký kontinent a poznat místní zvyky a zároveň číst velice zajímavý, napínavý, varující a i poučný příběh, tak je pro vás kniha skvělou volbou.

Autorka nás zavede na na místa, kterým je lépe se raději vyhnout a nebude to jen v temných koutech Afriky, ale nerad bych z děje prozrazoval více, než je nezbytně nutné.

Z knihy je cítit, že autorka popisuje něco, co sama z větší části zažila. A něco na tom bude, že nejlepší příběhy píše sám život.

Tenhle příběh se prostě čte úplně sám. Jen to strašně rychle uteklo a chtělo to jen o nějakou stranu navíc. Ale to je asi tak jediné, co lze knize vytknout Tak snad v příštím počinu autorky se dočkáme o něco více stránek.

Budu se těšit až paní spisovatelka něco zase napíše a mezitím se pustím do nějakých jejich starších kousků.