Mafie, Ku-klux-klan a skvělý příběh z dob prohibice

recenze

Pod rouškou noci (2016) 5 z 5 / vorenus
Pod rouškou noci

Sledujeme osudy gangstera J.Coughlina za doby prohibice a to, od jeho začátků, kdy vybírá ilegální herny a dělá drobné úkoly pro bostonskou mafii. Joe sice nevyrostl z chudých poměrů, ale i když jeho rodina nestrádala, tak se přesto ocitne na šikmé ploše zákona. Paradox je v tom, že jeho otec je vysoký policejní důstojník a ještě v knize sehraje velice důležitou roli.
Je těžké psát pozitiva na tuhle skvělou knihu a nevyzradit nic z jejího neskutečného příběhu, ale i přesto se o to pokusím.

Děj příběhu začíná sice v Bostonu, ale to by jste autora podcenili, že by se spokojil jen s touto lokalitou.

A kam všude nás autor zavede?

Začne úplně zlehka od zaplivaných a zakouřených pajzlů, kde klientelu tvojí jen pasáci, šlapky a gangsteři toho nejhrubšího zrna. Pak nás přenese do věznice v Americe třicátých let a věřte, že tento zážitek by na vlastní kůži nechtěl zažít žádný smrtelník.

A myslíte si, že tím to skončí? Tak to se moc mýlíte, protože autor se teprve zahříval a když jsme u toho tepla tak nás přenese na slunnou Floridu, kde se to v bažinách hemží aligátory , kteří jsou ovšem pro hlavního hrdinu tím posledním problémem. A ještě větší horko začne až místní klan začne zapalovat hořící kříže a dělat Joeovi nemalé starosti.

Děj je prostě našlapaný od samého začátku a nemá ani vteřinu hluchého místa. Podle mně si každý přijde na své a to v podobě divokých honiček nebo stříleček, ale samozřejmě tu nebude chybět i trošku té romantiky.

Tak na co ještě čekáte? Knihu do ruky a nechte se unášet na vlnách tohoto skvělého příběhu.