Lovec nebo oběť?

recenze

Lovec králíků (2017) 5 z 5 / vorenus
Lovec králíků

Jak napsat obsah knihy, aby z ní člověk moc neprozradil? To je u této dvojice doslova nemožné. Pokusím se tedy nastínit příběh, ale jen opatrně, jako bych přidával šafrán.

Na začátku příběhu je vražda vysokého politika a policie se domnívá, že by mohla následovat i další. Má za to, že se jedná o teroristický čin, i když hlava plánovaných teroristických akcí je aktuálně ve vězení a rozhodně nemá v úmyslu s nikým komunikovat. Tou dobou je ve vězení také policejní komisař J.Linna a ten jediný by snad mohl policii pomoci. Bude chtít, ale spolupracovat? A je opravdu vše, tak jak to vypadá?

Hned od začátku příběhu, čtenář nasává tu hutnou a děsivou atmosféru a tuší, že se už na další straně musí přihodit něco děsivého. Ještě jsem nezažil, abych cítil napětí jen z toho, že někdo kráčí po lakovaných parketách. A tohle se neděje jen na jedné straně, ale v celé knize. Nechápu, jak to autoři udělali, ale při popisu okolí jsem ještě nečetl to, co v této knize. To neskutečné napětí je cítit na každé straně a autorům k tomu stačí popisovat i jen poryv větru. A samozřejmě nejen ten.

Děj nás zavede do politických kruhů a její odvrácené strany. Nakoukne i do vězeňské atmosféry a zaskočí i mezi ženy, co si vydělávají nejstarším řemeslem. A komu by to bylo málo, tak se může těšit na nějakou tu opravdu vymazlenou vraždu.

Tohle je jen pár důvodů, proč po knize sáhnou a číst ji, i když tahle kniha se čte vlastně sama.

Tentokrát se totiž v severském mrazu zrodilo dílo, které mrazí v zádech po celou dobu četby.

A tato dvojice opět dokazuje, že má snad patent na psaní neskutečně čtivých příběhů. Jejich tvorba je jedna pecka za druhou.

Když tohle duo vydává knihu, tak si ani nečtu anotaci, abych se náhodou neochudil o moment překvapení a nezkazil si zážitek z příběhu. A v tomto případě se děj rozjede už na první straně a nepustí do doby, než obrátíte poslední list.