Letní sázka

recenze

Letní sázka (2021) 3 z 5 / ZapisnikTerky
Letní sázka

Máte rádi pohodovou knihu, nebo si radši přečtete něco hlubšího?

Tahle sada romantických knih mě opravdu odrovnala. A říkám si, jestli bych tuhle knihu neohodnotila lépe, kdybych ji četla v sadě s nějakými horšími kousky.

January i Gus se živí psaním knih. Každý píše něco úplně jiného a už na univerzitě spolu hlavně soupeřili. Co se ale stane, když se po letech znovu setkají jako sousedé a vsadí se o to, jestli dokážou napsat žánr toho druhého?
Tahle letní oddechovka je opravdu povedená a je skvělé, že v ní najdeme hodně hlubších témat hned vedle romantiky a milého humoru. Postavy mají společnou minulost, a když je osud vrátí vedle sebe, všechny ty pocity zase vyplouvají na povrch. Je opravdu zajímavé sledovat, jak se January vypořádává s obraty jejího života a sebepoznáním doslova vedle Guse, který se už zná, jen se sám se sebou musí smířit.
Prostředí Michiganského jezera je příjemné a skoro až snové. Ideální místo pro romantiku a psaní příběhů.
Zakončení příběhu se mi líbilo, přestože mi vmetlo do tváře jedno z největších klišé romantických knih.

Obálka a grafika: Obálka mne zaujala na prvního pohled – originální, nápaditá, barevná, letní a ladící s příběhem.

Verdikt: Kniha je velmi povedená a jak jsem psala v úvodu, možná by dostala i vyšší hodnocení, kdybych jí nečetla hned po dvou velkých peckách. Rozhodně vám ji doporučuji.