Tato recenze byla smazána.

Láska nezná čas

recenze

Rudá jako rubín (2012) 5 z 5 / simi28
Rudá jako rubín

Kniha vypráví o šestnáctileté Gwendolyn, která žije v obrovském domě s celou svojí rodinou. Byla by to úplně normální puberťačka, až na to, že vidí duchy. Má sestřenici Charlotte, která má mít časovací gen.

Časovací gen má a mělo celkem dvanáct lidí a Charlotte je na to připravována už od malička. Když totiž cestujete časem, tak se musíte umět oblékat podle dané doby, chovat, tancovat a šermovat.

V této knize se cestuje časem pomocí chronografu, což je přístroj, který funguje na krev cestovatelů.
Chronograf vlastní rodina de Villiersů, která se snaží uzavřít kruh dvanácti už několik let.

Když jde jednou Gwendolyn po ulici, tak se octne v úplně jiné době. Auta zmizí a všechno je takové zastaralé.
To ovšem znamená, že poslední z kruhu dvanácti je Gwendolyn, která se narodila o den později než Charlotte.

De Villiers má syna Gideona, který také zdědil časovací gen a dvořil se Charlotte, ale Gwendolyn ho vůbec nezajímala. Teď je ale všechno jinak a Gideon se musí starat o Gwen, která na cestování časem nebyla připravená a prakticky nic neumí.

Společně cestují časem, aby získali krev ostatních lidí z kruhu dvanácti, kteří dávno zemřeli. Co se ale stane, až bude uzavřen kruh dvanácti, to nikdo netuší.

Tato kniha je neskutečně pěkná. Sice je hodně romantická, ale je to tak dobře napsané, že vám to nevadí. Styl psaní je opravdu čtivý a já jsem si užívala každou stránku z celé téhle trilogie.

Gideon se ze začátku chová hrozně protivně a já jsem měla sto chutí ho pořádně profackovat, aby se probral, ale potom si ho nejde nezamilovat.
Nejvíc jsem ale měla chuť uškrtit tetu Glendu a Charlotte, protože Gwendolyn doslova obvinily za to, že ten časovací gen "ukradla", protože jenom chtěla být zajímavá, i když o něj Gwendolyn ani trochu nestála.

Jinak moje nejoblíbenější postava je Xemerius, který se ale objeví až ve druhém díle. Je to chrlič, kterého vidí jenom Gwendolyn a dost jí otravuje, ale přesto je úžasný a každý si ho zamiluje.

Závěrem Rudou jako rubín doporučuji a dávám pět hvězdiček, protože to nejde jinak:)