Láska nemá hraníc

recenze

Láska dvoch svetov (2020) 4 z 5 / zuzana0307
Láska dvoch svetov

Láska dvoch svetov je voľným pokračovaním knihy Zákon príťažlivosti od slovenskej autorky Kataríny Kunikovej. Hlavnou postavou je Sabina, s ktorou sa presúvame do slnkom zaliateho Iránu. Autorka nám poskytuje pohľad na odlišnosti, ktoré boli pre Sabinu a jej rodinu spočiatku veľkou neznámou. Táto krajina jej dá nový pohľad na svet. Zistí, že nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá, a nastane aj rodinný zlom, ktorí ich prinúti opustiť Irán a vrátiť sa späť na Slovensko. Druhou postavou v tomto románe je Richard, obetavý hasič, s ktorým sme sa stretli v predchádzajúcom diele autorky. Každý si vedie svoj vlastný život. Ona má prácu, o ktorej nesmie nikto vedieť a on je mužom, ktorý si svojim šarmom a pracovným nasadením nedokáže nájsť niekoho, ako bola pre meho Laura.
A veríte, že tento príbeh je o prvej láske v ich živote?

Príbeh bol rozsahom presne taký, ako som potrebovala. Momenty z Iránu boli pre mňa krásnym spestrením, ešte som nečítala knihu odohrávajúcu sa v Teheráne. Trošku mi v niektorých momentoch prišla kniha veľmi unáhlená, ako keby autorka nevedela už danú situáciu viacej rozviesť a radšej prešla na ďalšiu postavu.

Knižku ale celkovo odporúčam všetkým, ktorí hľadajú určitú nádej v živote, lásku, ktorá príde ako z iného sveta a ten krásny záver vás zahreje pri srdci.