Láska nemá hraníc

recenze

Láska dvoch svetov (2020) 4 z 5 / zuzana0307
Láska dvoch svetov

Láska dvoch svetov je voľným pokračovaním knihy Zákon príťažlivosti od slovenskej autorky Kataríny Kunikovej. Hlavnou postavou je Sabina, s ktorou sa presúvame do slnkom zaliateho Iránu. Autorka nám poskytuje pohľad na odlišnosti, ktoré boli pre Sabinu a jej rodinu spočiatku veľkou neznámou. Táto krajina jej dá nový pohľad na svet. Zistí, že nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá, a nastane aj rodinný zlom, ktorí ich prinúti opustiť Irán a vrátiť sa späť na Slovensko. Druhou postavou v tomto románe je Richard, obetavý hasič, s ktorým sme sa stretli v predchádzajúcom diele autorky. Každý si vedie svoj vlastný život. Ona má prácu, o ktorej nesmie nikto vedieť a on je mužom, ktorý si svojim šarmom a pracovným nasadením nedokáže nájsť niekoho, ako bola pre meho Laura.
A veríte, že tento príbeh je o prvej láske v ich živote?

Príbeh bol rozsahom presne taký, ako som potrebovala. Momenty z Iránu boli pre mňa krásnym spestrením, ešte som nečítala knihu odohrávajúcu sa v Teheráne. Trošku mi v niektorých momentoch prišla kniha veľmi unáhlená, ako keby autorka nevedela už danú situáciu viacej rozviesť a radšej prešla na ďalšiu postavu.

Knižku ale celkovo odporúčam všetkým, ktorí hľadajú určitú nádej v živote, lásku, ktorá príde ako z iného sveta a ten krásny záver vás zahreje pri srdci.

Láska dvoch svetov Láska dvoch svetov Katarína Kuniková

Po mega úspešnom debute Zákon príťažlivosti vydáva Katarína Kuniková druhý román Láska dvoch svetov. Tento príbeh dokáže napísať spisovateľka, ktorá pozná tajomstvá života v malom meste aj v exotickom Iráne. Je vášnivý a strhujúci... více