Kmenta není žádná melta

recenze

Padrino Krejčíř - Gangster (2015) 5 z 5 / vorenus
Padrino Krejčíř - Gangster

Je potřeba vůbec nastínit děj této knihy? Obsah je jasný už podle názvu a věřím tomu, že jednoho z našich největších gangsterů zná celý náš stát. Jedná se sice už o druhou knihu o panu ká, ale o pokračování se rozhodně nejedná. Knihy lze určitě číst nezávazně na sobě. Pan Kmenta se totiž v ději vrací na začátek kariéry Krejčíře na Ostravsku a jeho následný průnik na Moravu a posléze i do hlavního města, kde začne měřit sílu s obávaným Mrázkem, ale i s mnoha dalšími tvářemi českého podsvětí.

Je to příběh, jak vystřižený z nějakého amerického filmu o mafii a člověku se ani nechce uvěřit, že se to stalo na našem malém českém písečku. Tak neuvěřitelný příběh může opravdu napsat jen sám život.

Při popisu různých podvodů zůstává člověku rozum stát, protože káčkova drzost nezná mezí. Koupit firmu a nezaplatit za ni ani korunu a pak ji obratem prodat za 500.miliónu je opravdu velká hra. A takových špeků je kniha plná.

Určitě všem doporučuji přečíst.

Od knihy se nedá doslova odtrhnout a stránky se otáčejí skoro samy.

Komu se líbila předchozí kniha o Krejčířovi z Afriky, tak rozhodně neudělá chybu ani s tímhle druhým svazkem. Je dobře, že u nás ještě stále existují lidé, jako je pan Kmenta, který se nebojí psát o tak brutálním mafiánovi jako je Krejčíř a za to mu patří opravdu velký dík.