Klíč k Rebece

recenze

Klíč k Rebece (1994) 5 z 5 / JK96
Klíč k Rebece

Příběh čtenáře vtáhne zpět do minulosti, a to do Egypta v období 2. světové války. Situace mezi Egypťany a Brity je velmi napjatá. Britové chtějí zabránit Rommelovi, aby obsadil Egypt, přesto Egypťané jejich úsilí bojkotují. Chtějí se spojit s Hitlerem proti kolonistům - Britům a získat tak nezávislost. Proto někteří jedinci spolupracují s německým esem ve špionáži - Alexem Wolfem, který má za úkol získávat tajné britské spisy pomocí vysílačky a šifrovací knihy jménem Rebeca. Vtom se mu snaží zabránit místní Anglický důstojník a jedna židovská dívka. Cesta za vítězstvím je zdlouhavá a nebezpečná a pochybení znamená ztráty životů. Kam až jsou naši hrdinové ochotni zajít, aby zachránili svět?
Ken Follett je mistrem svého oboru a jeho kniha (Klíč k Rebece), co se úspěchu týče, není výjimkou. Velkolepě zasazuje příběh do skutečných událostí, které čtenáře nutí přemýšlet, byla to skutečně pravda? Já sama jsem se chtěla přesvědčit o faktech a věrohodnosti událostí, které se v knize odehrávají, a tak jsem si našla dokument o Rebece. Musím přiznat, že jsem ho musela po několika minutách vypnout, jinak by mi vše vyzradil.
Smekám před autorem a jeho dílem.