Když láska ukáže "odvrácenou tvář"

recenze

Odvrácená tvář lásky (2016) 5 z 5 / Samira
Odvrácená tvář lásky

“Existují jen dvě pravidla neptej se mě na minulost a neočekávej budoucnost.”

Dle anotace by se mohlo jevit, že půjde o klasický jednoduchý příběh vášně a temné minulosti hrdiny, kterou je třeba překonat. Co si taky představit pod vysokoškolačkou stěhující se ke svému bratrovi, která velmi rychle podlehne spalující touze k tajemnému a velmi pohlednému sousedovi. Kdy ve hře nesmí být láska.

Žádná klišé však v knize nehledejte, ani ohraný příběh, natož pak jednoduchou strukturu psaní. To by totiž musel knihu napsat někdo docela jiný a ne Cooleen Hoover. Kdo její knihy zná, ví alespoň přibližně, co může očekávat. Tedy samozřejmě pouze v rovině kvality, originality textu, jeho propracovanosti, místy až poetického stylu psaní a také zatížení autorčiných hrdinů.

Život přináší různé situace, momenty, vjemy a události, díky nimž je náš svět barevný, živý a někdy i takové, které mohou rozbít naši odvahu žít na střípky či na střepy. Hoover pro své hrdiny vždy volí veliké střepy a nejinak je tomu v této knize.
Ač je dle mého názoru dokonalá není tak vhodná pro každého. Jen pro ty, kdo snesou náhled do hlubin. Cestu tam však čtenářům zpříjemní humor, živé a velice reálné postavy a také výše zmiňovaný styl, který uspokojí i toho nejnáročnějšího čtenáře.

Příběh sám je pak vyprávěn ve dvou rovinách. Dnes velice oblíbené rozdělení pohledů na ženský a mužský je zde použito velice netradičně. Jejímu současnému pohledu kontruje jeho pohled z minulosti. Ačkoli se může zdát, že není možné, aby si vzájemně odpovídaly. Dělají to. Jen ne prvoplánově a je tak třeba číst mezi řádky.

Příběhu dominuje především mnohovrstevná postava Milese, ale i půvabná postava Kapitána. Jsem velice zvědavá, jak téma na konci tohoto roku zpracují filmaři. Mužský part nebude ani v nejmenším jednoduchý a jeho hlavní přestavitel, alespoň navenek působí jako přesný opak dané postavy. Ale vzhledem k faktu, že na přímém výběru se podílela sama autorka a ta prostě nesáhne vedle, nemohu než se těšit a taky doufat.
Doufám mimo jiné i v brzké vydání nějaké další její knihy, protože ty zřejmě vždy budou sázkou na jistotu.

Kniha je vhodná pro všechny čtenáře, neškatulkovala bych ji k románům pouze pro ženy. Jen odpůrcům sexuálním scén nemusí sednout, ale sex je zde jen přirozeným prostředkem, jak něco vyjádřit. Bez něj by příběh nepůsobil reálně.

Kniha je nádherná a nejednou se k ní vrátím, doporučuji!

26.02.2016

Děkuji, jsem ráda, že se recenze líbila!

Bibiana
25.02.2016

Samiro, napsala jsi vyčerpávající komentář, obdivuji tvé postřehy. Až budu mít více času, sáhnu po nějaké tebou doporučené knize.

20.02.2016

Coleen mě popravdě v poslední době nadchla tak jako žádný jiný spisovatel. Osamělost prvočísel rozhodně doporučuji :) A souhlasím s vámi. Také mám co se týče knih výbornou paměť a jakmile ji přečtu jednou, nepomůže mi ani časový odstup.. což mě mrzí, protože číst knihu podruhé, to pak ztrácí to kouzlo. Ať žije věčný svit neposkvrněné mysli.

Ano! Letax by se taky hodil. I když já bych nepohrdla ani neviditelným pláštěm. :)
Deset malých nadechnutí? To se budu muset poohlédnout, moc děkuji za doporučení! Přidávám na svůj seznam knížek co bych ráda přelouskala :))

20.02.2016

Tohle a letax z Harryho Pottera a budu spokojená:).
Jinak mě se hodně líbila série od K.A. Tucker, Deset malých nadechnutí. Autorka také zpracovává těžší témata a píše velice dobře. Není ale stejně jako Cooleen pro každého.

20.02.2016

To je pravda, Cooleen je nepřekonatelná. Hvězdy jsou úžasné, ale Osamělost prvočísel neznám, už mám v záložkách, děkuji. Určitě ji co nejdřív zkusím.
To by se mi velmi líbilo, mám opravdu až extrémně dobrou paměť, knihy si pamatuji skoro slovo od slova, takže mi bohužel nepomůže ani delší časový odstup.

20.02.2016

Colleenn Hoveerová je báječná autorka. Netuším jak to dělá.. její knihy mají hodně do sebe a pravda, najít nějakou která ji předčí je práce pro detektiva ;)

Mě osobně tak naposledy nadchly snad jen Hvězdy nám nepřály a pak nebyla špatná kniha Osamělost prvočísel.. :) I když v poslední době mi v těch knihách také něco chybí...

Víte co by někdo mohl vymyslet? Kdyby se někomu opravdu hodně líbila nějaká kniha, a on by chtěl zažít pocit, jako kdyby ji četl poprvé... mohl by jednoduše tu dobu kdy ji četl a dojmy z ní ze své paměti vymazat.. ne nic jiného, jen právě tohle.. a pustit se do znovu přečtení v očekávání co je na další stránce :-)

20.02.2016

To asi ano :), mě bylo hned na začátku líto, že není dlouhá, ale nakonec v ní vůbec nic nechybělo, jak taky jinak u téhle autorky. Jinak závidím, že ji otevřete poprvé. Já mám po jejím přečtení problémy s jinými knihami. Ve srovnávání těžce pokulhávají asi budu muset sáhnout po něčem hodně kvalitním, jinak se z toho nedostanu ;).

20.02.2016

Musím se Vám pochlubit, knihu už mám doma! Nemůžu se dočkat až se do ní konečně začtu! :) Do série "Bez naděje" od autorky jsem se zamilovala, tady tomu věřím nebude jinak..! :-) Pořád na knihu jenom tak číhám, ale říkám si: ne... počkej, až večer. A vsadím se že ještě ve tři ráno budu otáčet stránky jak se znám.. :-D

20.02.2016

Děkuji :), to jsem psala jen do komentáře. Ale je to poprvé čtení pro dospělé čtenáře, ne že by její předchozí nebyly. Ale všechny tři byly v kategorii Young Adults. Tahle není. Postavám je kolem 23-27 let. Kapitánovi je však 80 let. Není určena pro mladší čtenáře, ale jinak bych ji věkově neomezovala. Pokud čtenáři nevadí sexuální scény. Příběh je nadčasový, zpracovávající vážné téma, které bude aktuální vždy.

Andy55
20.02.2016

Super recenze!!!! Můžu se ale zeptat pro jaké věkové čtenáře je ta kniha napsána?

18.02.2016

Děkuji moc:)!

Babouš
18.02.2016

Vynikající recenze, díky za ni! :)

17.02.2016

Děkuji moc :), na takové knihy se píše samo. Příští týden se těším na jednu novinku, tak uvidíme. Budu se snažit.

Aracely
17.02.2016

A je to tady , i recenzentce někdy dojdou slova:-D
Opravdu je to nádherná recenze :-) Jen tak dál Samiro a další takové dech beroucí recenze , úžasné!

17.02.2016

To asi opravdu ne, i já ji přečetla v rekordním čase, až mi to bylo líto :).

17.02.2016

To jsem tedy zvědavá. Teď už i na filmové zpracování. Určitě nebude špatné, už jen anotace vybízí k tomu sepsat scénář. Schválně jak na mě zapůsobí kniha, už teď myslím že se nebudu moci odtrhnout jak bývá mým zvykem :)

17.02.2016

To jste odolala dobře:), scény z traileru ve mě vyvolaly dojem, že kniha bude úplně o něčem jiném, jde však jen o způsob prezentace, kterou zvolili. Mnoho diváků i čtenářů, tak dostane něco jiného, než původně očekávali. Ale nemůžu říct, že by byl špatný, scény nepochybně budou použity jen v jiném kontextu.

Není vůbec za co. :)

Vím, že se chystá film, ale nakonec jsem odolala pokušení podívat se na trailer. Četla jsem jen jednu anotaci, a pak recenzi od Vás, která mě přesvědčila o tom, že bude stát za to do knihy investovat. :)

17.02.2016

Děkuji :), je to zároveň i kniha odvahu dodávající a v žánru netradičně zpracovaná, měla by se vám líbit. Filmaři věděli, proč po ní sáhli. Trailer už je, ale podobně jako anotace je dost zavádějící, pravděpodobně schválně.

17.02.2016

Vypadá to zajímavě. Asi zavítám do knihkupectví. Skvělá recenze :)

17.02.2016

Děkuji:), kniha za to určitě stojí, jsem ráda, že ji mám doma.

Šánka
17.02.2016

Krásná recenze, díky které si knihu nejen přečtu, ale i koupím.