Kdo ukradl Pohár bohů?

recenze

Pohár bohů (2023) 4 z 5 / Vendea
Pohár bohů

Mladý polobůh Percy Jackson už spolu se svými přáteli několikrát zachránil svět. Teď ho ale čeká úplně nová výzva - dostat se na vysokou. K tomu bude potřebovat tři doporučení od bohů, která však může získat po absolvování úspěšné výpravy. Spolu s Annabeth a Groverem se tak Percy vydává vstříc prvnímu úkolu - najít ukradený Pohár bohů, který někdo ukradl číšníkovi Ganymédovi.

Pohár bohů je volně navazujícím šestým dílem série Percy Jackson a Olympan. Ač k přečtení samotné knihy není nezbytně důležitá znalost původní pentalogie, silně ji doporučuji. Kniha je o poznání kratší než její předchůdci a má daleko "obyčejnější nádech". I přes téma klasické výpravy se stále odehrává na pozadí Percyho běžného života, ve kterém chodí na obyčejnou střední.

Nechybí ani autorův neodmyslitelný smysl pro humor a lehkost, s jakou dokáže psát. Kapitoly jsou velmi krátké a velmi čtivé, nového Percyho tak budete mít za jedno odpoledne přečteného. I přes celkovou odlehčenost ale nechybí napínavé momenty, při kterých jde hrdinům o život.

Co se týče postav, autor opět nezahálel a přinesl nám zpět rovnou celou ústřední trojici. Čtenáři tak mají možnost se dozvědět, co se událo od konce pátého dílu, jak si Percy vede ve škole či jak je na tom jeho vztah s Annabeth. Ač tu není romantických momentů mnoho, děj osladí v těch správných momentech. Nechybí ani všemi milovaný satyr Grover. Máme možnost poznat i pár nových bohů, s kterými Percy zatím neměl tu čest. A že jsou někteří pěkně děsiví!

Nebudu lhát, z volného pokračování jsem měla poměrně velké obavy. Přišlo totiž po poměrně dlouhé době od skončení pětky, takže... kdo by se nebál? Ve výsledku jsem ale poměrně spokojená.

Nebyl to úplně ten klasický Percy, na kterého jsme zvyklí - kniha byla kratší a hrdinové se vraceli na noc domů, takže trošičku jiné rozvržení. Vadilo to? Vlastně ani ne. Jako oddechovka je Pohár bohů super.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatrosmedia.cz.

Celá recenze na:
vendeadreams.blogspot.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář