Greg se začíná mstít

recenze

Závěrečný účet (2010) 3 z 5 / davidurban1973
Závěrečný účet

Předem musím říct, že tento druhý díl nemá cenu číst, pokud jste nečetli díl první. Kniha navazuje plynule na děj a bez jeho znalosti si ji moc neužijete.

První kniha série Cybrain nás nechala v situaci po napadení evidence, kde se nacházela složka o Gregově minulosti.

Mise skončila pro většinu z Gregovy party špatně, ale naštěstí se vše v dobré obrátí, když se dvojici žen podaří v podstatě opravit či oživit (víc prozrazovat nebudu). A jaká je to pak radost, když Greg se konečně dozví o své minulosti a zjistí jak na tom je. To se mu nelíbí, takže se hodlá pomstít. K tomu je potřeba doplnit skupinu na klasický počet čtyř lidí, takže Greg neváhá a do party přibírá drsného zabijáka ze hry Warlock.
Skupina je tedy pohromadě a protože není, co dělat, Greg se rozhodne pro pomstu na lidech, kteří ho do Cybrainu dostali. Protože stejně jako v prvním díle, ani v tomto není Greg žádným myslitelem, musí vše vymyslet a naplánovat ostatní. Greg je zkrátka jen zbrklý pistolník.
Kniha sleduje cestu party za sehnáním zbraní, plánování pomsty a její uskutečnění. Akce stíhá akci.

Kniha je psána opět čtivě, srozumitelně a prostředí v počítačových sítí je popsáno zajímavě.
Každopádně ji bez přečtení prvního dílu rozhodně nečtěte.

Za mě dobrý akční cyberpunk.