Frantova nová flákota chutná přímo božsky

recenze

Lovci (2015) 4 z 5 / vorenus
Lovci

Praha v nedaleké budoucnosti není vůbec malebná a idylická. Je rozdělena na několik čtvrtí a mezi jiné i na sunnitskou a šíitskou, které se zmítají v pouliční válce. A aby toho nebylo málo padouši už nejsou jen obyčejní zločinci, ale díky genetickým vylepšením se z nich stali přímo superpadouši. Proti nim stojí speciální skupina policistů, kteří si říkají lovci, ale oficiální název je Organizace pro Boj s Vylepšenými Teroristy/OBVT/. Jejíž členové mají za sebou také nějaké to vylepšení, aby se zločinci udrželi krok.

Pokud jste četli předchozí Frantovy steaky, tak se dejte i do jeho nejnovějšího počinu a zklamání vás rozhodně nečeká. V knize je vše na co jsme od Kotlety zvyklí. Pořádná dávka humoru a akce.Pořád nechápu, kde autor bere ty přirovnání. Dovolím si jen jednu malou citaci.

Nevyzpytatelný jako tchýně závislá na lexaurinu. To musí rozsekat každého a to je jen jedna z mála a takových skvostů je kniha plná.

Takže zapomeňte na upíry a pohanské bohy, protože teď nám Franta posílá hejno superpadouchů a i nějakého toho superhrdinu. A i když to zní blbě, tak podstata knihy a její obsah je neskutečný. Snad jen jedna vada na kráse knihy a to, že nás Franta neprotáhl tou apokalyptickou Prahou daleko víc. I když návštěva rómského gheta byla přímo skvostná.

Snad nás pan autor ještě jednou vezme na výlet do nedaleké budoucnosti. Moc rád bych zase navštívil muslimskou čtvrť. Útěk hlavního hrdiny kolem muslimů opravdu patřil mezi to nejlepší z děje knihy. Pevně věřím, že nás určitě čeká minimálně i druhá část. Budu se modlit a to jsem ateista, že ji Franta pošle do světa co nejdříve.

Jen doufám, že se Frantova vize budoucnosti nesplní a zůstane jen u románu fantasy i když v dnešní době a při přílivu uprchlíků se toho trošku bojím.

Pane Kotleto, snad nevidíte do budoucnosti. Dar tvořit příběhy máte, ale snad Vám chybí dar číst budoucnost.

vorenus
06.08.2015

Kláro, dám na to pozor a díky. Snad zvítězil obsah nad formou :-)

Thanyss
06.08.2015

Prosím, dělej za tečkou mezeru. Strašně špatně se to čte a kazí ti to recenzi, což je škoda. :)