Druhou nohou v hrobě

recenze

Druhou nohou v hrobě (2016) 5 z 5 / milunka21
Druhou nohou v hrobě

Člověk by řekl, že život v klášteře bude nudný.Ale autor mi ukázal, že to zřejmě taková nuda zase nebyla, protože Boček a i jiní v klášteře si to celkem užívali.
Pokud čekáte vážný historický román, na které jsme všichni zvyklý, tak to jste na omylu.

Boček si zvolil život v klášteře.Měl se tam dobře, protože si tam vařili svoje pivo, chodili si posedět, dokonce se nedržel ani celibát, jak si všichni myslí.
Jednoho dne se pro něj přijel Mikeš.Jeho bratr zmizel, pravděpodobně je mrtvý a otec má horečku, takže to nevypadá dobře.Boček bude muset převzít majetek, aby se stal pánem Zvonařic.
Cestou se je snaží přepadnout, ale Boček díky náhodě přežil a míří domů.Bohužel, osud tomu chce jinak.Otec ho pověřil hledáním bratra a jako by to nebylo málo, má sebou Víta, kterého strašně nesnáší.
Tím začíná jejich cesta za pravdou.

Měla bych napsat drsná a zábavná.S takovýmhle stylem psaní historického románu jsem se ještě nesetkala, ale musím se přiznat, že mě to neskutečně chytlo.Mnohem více mi to k té době sedí.
Boček byl takový klidný, pohodový chlap, který se z některých situací dostával díky nehodě a náhodě.Žádný hrdina, prostě se dostal kam nechtěl a nebýt náhod a jeho instinktu, byl by stokrát mrtvý nebo pěkně pomlácený, což i párkrát byl.
K tomu všemu si přidejte hašteření s Vítem, kterého by nejradši umlátil, zadupal a zahrabal dvacet metrů pod zem.

Kniha mě chytla už od samého začátku neskutečně jsem se u ní bavila.Bylo to napínavé, protože když už to vypadalo, že najdou další vodítko, tak si s nimi osud zahrál a byly zase na začátku.Rozplétat se to začalo až na konci.
Jestli si ale myslíte, že to do té doby byla nuda, tak fakt ne.Pořád se tam něco děje.
A nechybí tam ani ženy, dvě Markétky.Jedna sice ne moc pěkná, ale Bočka si získala. A druhá, která má vše,co v té době chlapy od žen chtěli, ale vždy když se setkali, moc toho nenapovídali.
Takže za mě úžasný historický román s detektivní zápletkou.Jen za ten utnutý konec bych autora zastřelila, takže doufám, že chystá pokračování.Já bych aspoň za něj byla ráda.