Drahocenná.

recenze

Dokonalá vášeň (2014) / TerezaMondeková
Drahocenná.
Marianne je... neobyčejná. Není jako ostatní ženy. Na první pohled nádherná a křehká žena, ale když ji poznáte blíže je tajemná a odtažitá, ale pořád nádherná.

Marianne nemá dobrý život. Její maminka umřela, když byla malá a její otec se dal na alkohol a nasekal dluhy. Marianne jenom čekala, až přijde dopis od exekutora. Buď zaplatí, nebo půjdou do vězení. Marianne je v koncích, ale pak se nabídne řešení všech problémů.

Darius jí nabídne nabídku k sňatku. Marianne ví, že by nebyla dobrou manželkou pro žádného muže. Vlastně si to ani nezaslouží. Ale nemá na výběr. Buď přijme nabídku k sňatku a zachrání sebe a svého otce, nebo bude žít ve vězení. Po chvilce uvažování a přemýšlení se rozhodne, že nabídku k sňatku přijme. Darius je krásný, pohledný a bohatý. Bude o ni a jejího otce dobře postaráno.

Darius si Marianne pamatuje jako malou holčičku a jako dospívající dívku. Už tehdy mu připadala krásná a on ji chtěl. Proto odjel z města s nadějí, že na ni zapomene. Nezapomněl. Když se vrátil a úplnou náhodou uviděl ženu na pobřeží, jak se dívá na oceán a vítr jí čechrá vlasy. Věděl, že je to ona. Vyrostla v nádhernou ženu a chce ji za manželku. Chce ji mít po svém boku, dotýkat se jí, mluvit s ní, chce ji vlastnit, ale hlavně... chce ji mít ve své posteli.

Darius ví, že její otec nasekal dluhy. A to taky perfektně zapadá do jeho plánů, jak získat Mariane za manželku. Darius je už měsíce věřitelem jejího otce. To on k nim domů pošle exekutory a další krok je jasný. Požádat Marian o ruku. Darius ví, že i když se Marianne brání, tak jeho žádost nakonec přijme.

Darius tráví s Marianne čím dál více času a cítí z ní, že je ráda, když ji ovládá, když jí říká, co by chtěla, co by měla dělat a jemu to vyhovuje. Darius je rád dominantní. Ale zároveň cítí, že před ním Marianne něco skrývá. Něco, co jí tíží na duši, něco kvůli čemu má noční můry. Darius bude tím, kdo to tajemství odhalí.

Ukázka:
Slyšíš mě, Jonathane? Už brzy odtud odejdeme… a já už sem nikdy znovu nepřijdu. Tak moc mě to mr...
„Takhle to skončit nemusí, Marianne.“
Marianne prudce otočila hlavu, ale vzápětí ji rychle sklopila a utřela si slzy dlaněmi. „Pane Rourku! Polekal jste mne, pane.“ Otočila se, takže jí nemohl vidět do tváře. Proč sem přišel? Viděl ji a šel za ní.
„Omlouvám se, že jsem vás vylekal, ale neomlouvám se za svá slova.“
Marianne mu neodpověděla, ani nepřijala jeho omluvu. Jen dál hleděla na moře. Vítr a vlnami zalévané skály jako by tu existovaly už celé věky. Jonathane?
„Viděl jsem, že byl za vámi exekutor. A vím, proč tu byl.“
Samozřejmě že to věděl. Už o tom nejspíš ví celá vesnice. Z Marianniných úst však stále odmítala vyjít jakákoli slova. Co mu asi tak má říct? Bez sebemenšího pohnutí stála na místě a dělala to co předtím, než sem přišel a promluvil na ni. Stála tváří v tvář větru, víření vln a mlčela.
„Panebože, Marianne. Vězení! Budete žít ve špinavém vězení. Ve špinavém, znečištěném, zamořeném vězení kilometry daleko od domova. Takový bude váš život!“
Já vím.
Neznatelně přikývla, ale stále se mu nebyla schopna podívat do očí. „Sledoval jste mne až sem jen proto, abyste mi to vmetl do obličeje?“ zeptala se s tváří otočenou k moři. Vzápětí si uvědomila, že ta slova byla velmi krutá. To ona ho odmítla a on se na ni nejspíš stále ještě zlobí.
„Ne, to ne,“ odvětil tišeji.
„Tak proč jste přišel, pane Rourku?“
„Abych vám připomněl, že moc zastavit tohle šílenství spočívá ve vašich rukou, Marianne. Můžete to zastavit. Víte, co pro to musíte udělat. Otázkou je, zda to uděláte. Uděláte to?“
Jeho hlas překřikoval mořský vítr.
Ach, můj bože! Opravdu ho slyšela dobře? On ji pořád chce? I poté co ho odmítla? Že by se tak hrdý muž, jako je on, znovu vyjádřil, dokonce i když ví, v jaké je situaci? Neuvěřitelné. Bez hnutí stála na místě a bála se na něj podívat.
„Pohlédněte na mne, sladká Marianne. Ukažte mi svou půvabnou tvář.“
Začala ztěžka dýchat. Ucítila teplo, které se jí začalo rozlévat po celém těle. Musel se k ní přiblížit, protože nyní stál těsně za ní. Tak blízko, že ucítila kořeněnou vůni jeho parfému.
„Udělejte to. Otočte se a podívejte se na mě. Chcete to udělat, Marianne. Vím, že ano,“ zašeptal a jeho dech ji políbil na krk.
Měl pravdu. Chtěla to udělat. Otočila se tváří k němu a mezi nohama se jí rozlilo horko. Spatřila, jak se nadechl, jako by ji chtěl ochutnat. Na rtech se mu objevil úsměv a oči mu planuly.
„Plakala jste.“ Vytáhl kapesník a něžně jí otřel tváře. „Nemám rád, když pláčete. A myslím, že víte proč.“
Naklonil se blíž. „Dovolte mi, abych se o vás postaral. I o vašeho otce. Nic vás to nebude stát.“ Sklonil hlavu a zadíval se na ni. „Vezměte si mě.“

Marianne... ani nevím, jestli se mi líbila. Skoro celou knihu dělala jenom to, co po ní hlavní hrdina chtěl. On něco řekl a ona to hned udělala. A bylo jedno, co to bylo. To mi trošku vadilo. Na můj vkus byla, až moc submisivní. Až na konci knihy se to trochu zlepšilo, protože jsem se konečně dozvěděla, proč chtěla, aby za ni hlavní hrdina všechno rozhodoval. Ale když hlavní hrdinku celkově zhodnotím, tak byla štědrá, milá, upřímná, milující a laskavá.

Darius se mi hned líbil. Asi hlavně proto, že mám ráda dominantní chlapy, když to teda moc nepřehánějí. Když Darius něco chtěl, tak to taky dostal. Za každou cenu. Sice bylo často po jeho, ale taky byl starostlivý, majetnický, ochranitelský a milující manžel.

Od téhle autorky jsem četla sérii Aféra Blackstone, kterou jsem si zamilovala. Navíc ráda čtu knihy s historickou romancí, tak jsem si řekla, že zkusím historickou romanci od téhle autorky. Ani tahle kniha mě nezklamala. Kniha je skvělá. Kniha se mi opravdu hodně líbila a rozhodně půjdu do dalších historických románu, které tahle autorka napíše. Raine Miller rozhodně umí napsat skvělou knihu a zaujmout čtenáře.

Kniha mě chytla hned na první stránce. Je dobře, že kniha není nějak extra dlouhá. Opravdu se příjemně četla. V knize sice nebyl nějaký extra zvrat, až ke konci knihy tam bylo něco zajímavého, ale u téhle knihy to bylo dobře. Kniha se četla pěkně, všechno šlo pomalu, nebylo to náročné. Prostě skvěle napsaná kniha, která byla jednoduchá, nenáročná, oddychová, romantická, erotická. Taky jsem byla zvědavá na to tajemství hlavní hrdinky, které se teda dozvíme, až na konci knihy. I když to bylo zajímavé, šokující, ale rozhodně tak pochopíme, proč se hlavní hrdinka chovala tak, jak se chovala.

kniha Dokonalá vášeň recenze