Dívka, která se nezastaví před ničím.

recenze

Mladí vyvolení (2016) 5 z 5 / milunka21
Mladí vyvolení

Adelina, mladá dívka, jež změnila nemoc, která sužovala zemi.Smrtící horečka, která buď zabíjela, nebo zanechala na dětech cejchy.Někdo měl jizvy, někdo různě zbarvené vlasy, ale našli se i tací, vyvolený, kteří měli dar.Vláda nad ohněm, větrem, zvířaty a dokonce i temnými stíny, takové dary se u dětí objevovali.
Jenže lidi jimi opovrhovali, nazývali je malfetta a když se inkvizice dozvěděla o někom s darem, zabili ho.Někdy i obyčejné bez daru.Královna je nesnášela a chtěla svět bez nich.
Adelina měla mladší sestru, ta ale vyvázla z horečky bez cejchu.Jejich otec Violettu rozmazloval, byla jeho budoucnost když se dobře vdá, jenže Adelina ne.Ji by si nikdo nikdy nevzal.Je přítěž, za kterou musí ještě platit vysoké daně.Jediné co by mohl, tak ji prodat kdyby se u ní objevil dar.
Takže otec psychicky i fyzicky týrá vlastní dceru, jen aby za ní měl nějaké peníze, které by ho dostali z dluhů.
Adelina Amouteru je dívka dívka, která se zmítá mezi dvěma světy.Mezi tím dobrem, co v ní zbývá a temnotou, kterou překypuje.Je to slabá dívka, která se vypracuje v něco nepředstavitelného.

Někteří nás nenávidí, mají nás za psance hodné šibenice.
Někteří se nás bojí, mají nás za démony k upálení u kůlu.
Někteří nás vzývají, mají nás za děti bohů.
Ale všichni nás znají.
- neznámý zdroj o Mladých vyvolených

Já poslední dobou tíhnu více k fantasy a nové a nové světy mě stále překvapují.Autorka dala do hromady inkvizici, ocejchované děti a různé nadpřirozené schopnosti.Vznikla z toho kniha, která vám nedá spát(ještě že mam objednaný druhý díl).
Původně mě kniha zaujala svou obálkou, pak jsem se ale lekla, když jsem přečetla pár komentářů na databázi, ale už po pár stránkách jsem měla jasno, že kniha je perfektní.
Musela jsem číst dál a dál, abych věděla co to je přesně zač ta nemoc, lidé a hlavně Adelina.Je tam plno akce a měla bych ještě dodat, nemějte oblíbenou postavu, může se lehce stát že umře, protože těch mrtvých tam bude dost.Děj se odehrává v nelítostné době, takže se máte na co těšit.
Určitě některé z vás zajímá, jestli je tam i nějaká láska.Někdo to má rád, někdo ne.Mě to u některých knih vadí když je tam toho moc, u některých to zase ráda uvítám.Tady ale trošku bude, ale žádná přeháňka.
Na začátku každé kapitoly máte úryvek nějaké básně a je to psané z více pohledů.Nejvíce z pohledu Adeliny, ale i z opačné strany a to nejvyššího inkvizitora.
Takže kniha mě hodně dostala a neskutečně se těším až mi přijde druhý díl, což je bohužel v listopadu, protože mám v balíku knihu v předprodeji.