Ddočteno - Zlodějský tanec

recenze

Zlodějský tanec (2019) 5 z 5 / Spuffy
Zlodějský tanec

Od Mary E. Peartson jsem již přečetla její předchozí sérii Falešný polibek a od té doby se u mě řadí mezi srdcové autory. Svět, jež vystavěla sem si oblíbila, ale ještě víc miluji její postavy v něm. Po dočtení právě její první série jsem si hned pořídila i tuto krásku po jejím vydání. Bohužel to chvíli trvalo, než na ni přišla řada v mé knihovničce. Ale musím přiznat, že mi ten příběh přirostl k srdci snad ještě více než Falešný polibek. Romantická linka je tu krásně zpracovaná a zasazené do neskutečně čtivého příběhu, že si ji prostě zamiluje snad každý. Hlavní hrdinka Kaz se vydává na rozkaz své královny do vzdálené říše a jako bývalá vyhlášená zlodějka, má pro ni někoho zajistit a dovézt ho před soud. Avšak v cestě jí stojí nově zvolený vládce Jase, jenž byl dosazen na toto místo po smrti svého otce, právě pár dní před jejím příjezdem. Co se však stane, když je oba krátce po jejich prvním setkání unesou lovci lidí. Nakonec jsou ještě nuceni spolu začít vycházet, vzhledem k tomu, že jim po útěku od únosců zůstanou okovy, které je pojí k sobě. Jejich cesta však nakonec dojde zdárnému konci a jsou nazpět v Jaseově domovu. Zde již vypuklo několik nepokojů a oba jsou najednou vrženi do víru událostí. Jak se bude vyvíjet vztah mezi nimi v městě plném tajemství a intrik jež zahýbou nejen jimi, ale zasáhnou i Jaseův lid, který se zapřísáhl chránit? Tento příběh rozhodně patří k těm, jež si rozhodně nenechte proklouznou mezi prsty. Já osobně už mám doma i jeho pokračování Zlodějská přísaha, jenž by měl být i závěrem a nesmírně se těším jak to všechno dopadne s našimi hrdiny.