Dán opět namíchal koktejl napětí a čtivosti

recenze

Na podpätkoch (2011) 5 z 5 / vorenus
Na podpätkoch

Příběh knihy má dvě dějové linky, které jsou od sebe vzdálené asi jako Trump a Hillary. Na jedné straně ředitelka školy, která je úspěšná a povstala na své místo doslova z popela. Z malé vesnice až na místo ředitelky, ale krása a úspěch se nikdy neodpouští. Měla by si vychutnávat ovoce své píle, ale to by nesměla existovat lidská závist a chuť na pomstu. Zdá se vám to jako začátek knihy fádní? To by tu knihu, ale nesměl psát Dán a už na první straně vás doslova přibouchává ke čtení, jako by jste dostávali do hlavy ránu kladivem. A ta druhá linka nás zavede mezi dva bratry. Jeden z nich je trošku jiný, než normální lidé a ten druhý ho vždy vytahuje z problému, když někoho napadne a nebo způsobí jiné problémy. A jelikož má v podsvětí své jméno a za sebou speciální výcvik, tak ho nikdo nebere na lehkou váhu a problémy vždy zamete až jednou jeho koště přestane stačit........

Kniha je pro každého, kdo miluje příběhy z podsvětí a zároveň rád nahlíží i pod pokličku kriminalistům a jejich metodám.

Jediné, co se dá knize vytknout je, že vždy, když je příběh v nejlepším, tak autor přeskočí na druhou dějovou linku. Ale tohle taky je ukázka mistrného umění pana D. a jeho práce s brkem v ruce.

Nevím, jak to tento chlápek pořád dělá, že každá jeho kniha je klenot mezi poklady. Řešení může být jen jedno. Genialita!

Dostal mě tak daleko, že už nemohu čekat na české překlady a každé jeho slovo si vychutnávám i v jazyce našich slovenských bratrů.

Takže všem mohu jen poradit, ať se vydají do nitra příběhu, ať už je to prostředí školy nebo nočních klubů a v neposlední řadě i malá ukázka se společnosti vyšší třídy. Nudit se rozhodně nebudete!!

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Rok po vražde Bosa sa jeho kapitáni rozhodli rozdeliť si územie Nášho Mesta, pasovali sa do pozícií malých bosov a začali si závidieť a navzájom škodiť. Začala sa vojna v podsvetí, ale iba z toho jeden nevyžije, a tak voči majiteľ... více