Dán možná nepije jako dán, ale určitě píše jako král

recenze

Popel všechny zarovná (2015) 5 z 5 / vorenus
Popel všechny zarovná

Kniha má dvě dějové linky. Nejdříve sledujeme vyšetřování vraždy důchodkyně, která byla brutálně rozsekaná mačetou. Druhá linka sleduje popravu místního gangstera, ale shodou okolností i známého z dětství hlavní postavy románu detektiva Krauze. A to co v počátku vypadalo jen jako vyřizování účtů podsvětí se nečekaně mění v něco daleko většího, kde se pavučina rozrůstá až do nejvyšších sfér politických špiček.

Víc z děje není potřeba prozrazovat, protože oba příběhy budou neskutečně spletité a neuvěřitelně napínavé.

Otáčení stránek je přímo balzám na duši, když se člověk nechá unášet dějem a doslova cítí tu atmosféru, když mordparta vede výslech podezřelého a nebo se kousek po kousku dostává díky důkazům a svým schopnostem dál a dál a pak neodvratně směřuje k dopadení pachatele.

Každá kniha autora, co se mi dostala do ruky je skvěle napsaná a je z ní cítit, že autor ví o čem píše. A po dočtení tohoto svazku se mu ani nedivím, že píše anonymně a pod pseudonymem. Při čtení jsem si často říkal, že to nemůže přece dobře dopadnout. Bez toho, aby se z děje stalo sci-fi, ale autor mě svým koncem přesvědčil o opaku.

Jen se bojím, co na stránkách je realita a co fikce. Opravdu mi kolikrát běhal mráz po zádech a s otevřenou dutinou ústní jsem nevěřícně otáčel stránku za stránkou a kroutil hlavou nad famózním příběhem. Budu se jen modlit za to, že je to fikce, i když tomu moc nevěřím. Každopádně mě pan spisovatel dostal ostatně jako skoro pokaždé.

A sotva jsem celý děj vstřebal, tak jsem okamžitě dostal chuť na další Dánovku a mílovými kroky jsem si běžel pro další porci ve formě nového románu.

Těmhle příběhům prostě nic nechybí a kdo ještě váhá se seznámením s tímto autorem, tak ať si nedělá starosti.

Pevně věřím, že nadšen musí být každý milovník nervy drásajících příběhů.