Čo, keď sa odošlú všetky ľúbostné listy ?

recenze

Všem klukům, které jsem milovala (2015) 5 z 5 / SknihouVrukách
Všem klukům, které jsem milovala

Ľúbostné listy majú mnoho podôb. Lara Jean síce žiaden nedostala, ale pár ich už napísala – na rozlúčku. Svoje city pred chalanmi vždy tajila, a keď sa chcela zamilovanosti konečne zbaviť, napísala list o tom, ako sa cíti. Starostlivo ho zapečatila a ukryla do škatuľky pod posteľou. Jedného dňa však listy zmiznú a Lara Jean zistí, že ich niekto rozposlal. Zrazu musí čeliť všetkým pocitom, ktoré pred svetom – a hlavne pred adresátmi listov – starostlivo schovávala! Pôvabný príbeh o prvých láskach, priateľstvách a ľúbostných listoch.

Kniha o ľúbostných listoch, prvej láske a priateľstvách má veľmi pútavú obálku, čo rozhodne chválim. Aj ten názov je zaujímavý. Od tejto Young adultovky som mala vysoké očakávnia a splnila mi ich. Takže už hneď nad začiatku tejto recenzie viete, že knihu budem hodnotiť pozitívne. Ale, čo keby som vám povedala čo sa mi páčilo ?

Dej je pomerne plytký a pokľudný, ale v tejto knihe mi to rozhodne nevadilo. Ak očakávate veľa akcie a zvraty, tak vás táto kniha sklame. Určite by som túto knihu radila medzi odpočinkovú literatúru. Aj keby som do knihy dala viac zvratov, tak sa mi kniha veľmi páčila. Lara Jean je veľmi symtpatická hlavná hrdinka. Už len toto robí knihu lepšou. Občas mi prišla dosť naivná, ale vpodstate celá kniha na mňa pôsobila pomerne naivným dojmom. Toto som očakával, takže ma to nejak neodradilo od čítania. Ďalšiu vec, ktorú ocenujem, že anotácia veľmi neprezradí o čom kniha je.

Čo ma tak trochu sklamalo bolo to, že sa v knihe neriešili ľubostné listy, na ktorých je postavená celá kniha. Namiesto listov v knihe bolo strašne veľa vecí okolo a prvotný napad nikde. Ďalšia vec čo sa mi veľmi nepáčila je to, že ostatný traja chalani nemali veľa priestoru. Stále sa riešili iba Peter a Josh a tí ostatní traja nikde. Táto vec je len maličkosť, ale občas mi tiež dosť vadila. Lara Jean brala jej sestru Margot ako nejaku bohyne. Myslím, že som zhrnula všetko čo som chcela. Konečne môžeme prejsť k záverečnému hodnoteniu. Aj keď sa našli nejaké veci, ktoré mi vadila, tak kniha bola veľmi milá. Tejto knihe som práve preto rozhodla dať následujúce hodnotenie. Asi už všetci čakáte koľko hviezdičiek jej dám. Ja som som sa rozhodla pre 4,5*/5*