Bude to ich posledný a naveky ?

recenze

Poslední navěky (2016) 4 z 5 / SknihouVrukách
Poslední navěky

Anotácia: Zo všetkých príbehov vo všetkých lesoch si musela vstúpiť do toho môjho. (Tedros) Sophiin a Agathin príbeh sa ešte neskončil. Každá sa vydala vlastnou cestou – Agatha s Tedrosom sa vrátila do Gavaldonu, zatiaľ čo Sophie s riaditeľom Rafalom zostali v škole. Zdá sa, že obe našli svoje šťastie. No tentoraz nejde len o ich príbeh. Zlo sa ujalo vlády a z minulosti sa vracajú pomstychtiví zloduchovia. Zaumienili si premeniť starý svet dobra a zla na ríšu temna so Sophie ako kráľovnou. Iba Agatha s Tedrosom mu stoja v ceste. Podarí sa im nájsť dokonalé rozuzlenie rozprávkového príbehu a obnoviť staré priateľstvo? Staré sa opäť mení na nové, Sophie s Agathou bojujú s minulosťou aj prítomnosťou, aby dospeli k šťastnému koncu. Bude posledný a naveky?

Môj názor: Kniha rozhodne patrí medzi knihy z viac stránkami, keďže má okolo 550 strán. Hlavné hrdinky tejto knihy a celej triológie (v Amerike série) mi boli strašne nesympatické. Svojim správaním boli detské a neustále menili postoje. Sophie bola ešte aj falošná, aspoň mne tak prišla. Keby ich správanie bolo iné tak, by som z knihy mala lepší dojem.

Obálka tejto knihy, tiež nepatrí medzi najkrajšie, ale rozhodne nie je škaredá.

Konečne prechádzam k obsahu. autor veľmi pekne píšu a páči sa mi jeho štýl písania. Páčili sa mi aj ilustrácie na začiatkoch kapitoly. rozhodne bola kniha písaná pútavo a neboli sme ukrátení o zvraty a napätie.

Bohužiaľ asi od strany 320 sa kniha začala horšiť. nebavila ma. Časti boli zdĺhavé a keby sa kniha skrátila hodnotila by som ju lepšie. Potom ku koncu sa akcia znova vrátila a koniec bol vcelku zaujímavý.

Knihu hodnotím 4* z dôvodu nudných častí.