Strieborný lev na oblohe I Recenzia

recenze

Strieborný lev na oblohe (2017) 4 z 5 / SknihouVrukách
Strieborný lev na oblohe

Anotácia: Jamie sa práve nasťahoval do nového domu s otcom a staršou sestrou Jasmine. Dvojička Jasmine Rose zomrela pred piatimi rokmi pri teroristickom útoku. Rodičov zachvátil neopísateľný žiaľ a Jasmine si dala pírsing všade, kam sa len dalo, zafarbila si vlasy naružovo a prestala jesť. No Jamie celý ten čas nevyronil ani slzu. Rose je preňho len hmlistou spomienkou. Neutápa sa v smútku, radšej sa venuje svojmu kocúrovi Rogerovi, tričku Spidermana, čo dostal k narodkám, a tomu, ako pred otcom utajiť svoju novú kamošku Sunyu. Zároveň tajne dúfa, že sa k nim vráti mama, ktorá ich bez slova opustila pred pár mesiacmi. Keď natrafí na reklamu na novú reality šou, verí, že toto je jediný spôsob, ako dať rodinu raz a navždy dokopy.

Môj názor : Ku knihe som pristupovala dosť skepticky, keďže kniha Kečupové oblaky sa mi nepáčila. Strieborný lev na oblohe je opak knihy Kečupové oblaky.

Kniha je písaná z pohľadu 10 ročného chlapca Jamieho,ktorý už ako dieťa musí riešiť problémy dospelého človeka. Jamie je veľmi sympatický hrdina, nie je otravný a bez rozumu.

Obálka knihy síce vyzerá detsky, ale myslím si, že táto knihy nie je určená deťom kvôli témam, ktoré sa v knihe riešia. Myslím si, že niektoré deti by to nepochopili. Obálka sa mne osobne páči, hlavne labky kocúra a hrane strán.

Dej je pomerne plytký. Nemá skvelú zápletku a ani vyvrcholenie. Nevadilo mi to. Témy a posolstvo knihy toto všetky vyplní. Kniha sa číta jedným dychom, kvôli jej nenáročnému obsahu aj keď rieši vážne témy. Určite je to kniha na zamyslenia a obsahuje skryté posolstvo.

Ak máte radi "happy endy", ták táto kniha nie je pre vás. Kniha rozhodne nekončí dobre. Musím uznať, že som neodhadla čo sa na konci stane a to je podľa mňa dobré. Bohužiaľ myslím si, že to mohlo dopadnúť dobre, ale keď sa autorka takto rozhodla, tak prečo nie?

Knihu odporúčam všetkým, ktorý majú radi knihy s vážnymi témami a skrytým posolstvom. Rozhodla som sa dať knihe hodnotenie 4*/5*