Je druhý diel lepší ako prvý ?

recenze

Moře nestvůr (2010) 4 z 5 / SknihouVrukách
Moře nestvůr

Anotácia: Percy Jackson si už zvykol na to, že nie je obyčajný chalan z New Yorku – ako syn boha mora Poseidóna patrí do dvoch svetov, ľudského aj mytologického, kde sa to hemží zákernými a krvilačnými obludami. A mnohé z príšer, ktoré donedávna poznal len zo starých gréckych bájí, ho teraz chcú pripraviť o život...Po nečekane pokojnom školskom roku sa v posledný deň pred prázdninami na Percyho zosype celá lavína problémov – hodina telocviku sa zmení na vybíjanú s ľudožrútskymi obrami, kamarát Grover sa dostane do problémov a Táboru polokrvných hrozí zničenie. A tak sa Percy a jeho priatelia vydávajú na ďalšiu nebezpečnú výpravu...

Môj názor: Keď som začala čítať túto knihy mala som z nej pomerne obavy, pri skúsenostiach z Zlodeja blesku. V prvej knihe mi to celé pripomínalo HP. O napínavé scény tu nie je tiež núdza. V knihe sa stále niečo deje a nudu v nej skoro nikdy nepoznáte. Percy je sympatický hrdina a nie je otravný. P

Milujem ten štýl písania Riodana. Je veľmi taký kamarátsky ako keby Percy vyprával príbeh svojmu kamošovi. O napínavé scény tu nie je tiež núdza. V knihe sa stále niečo deje a nudu v nej skoro nikdy nepoznáte. Percy je sympatický hrdina a nie je otravný. Zvraty v knihe sú a to sa mi veľmi páči. Kniha sa číta rýchlo a ľahko, keďže má pomerne veľké písmená.

Myslela som si, že knihe dám 4*, ale potom prišiel ten koniec. Prečo táto kniha skončila v tom najväčšom zvrate ?? Koniec je tu veľmi otvorený veď posúďte sami. Citujem z knihy: "Som Tália, Diová dcéra."
Keby to neskočilo takto kniha má u mňa tie 4*, ale takto som musela niečo strhnúť.

Knihu rozhodne odporúčam, ak máte radi grécku mytológiu. Hodnotím ju 3,75*/5*.