Vítajte na Rokforte !

recenze

Harry Potter a Ohnivá čaša (2001) 5 z 5 / SknihouVrukách
Harry Potter a Ohnivá čaša

Anotácia: Harry Potter je znovu na prázdninách u otravných Dursleyovcov. Chce sa od nich odpútať, a tak sa zúčastní na Svetovom pohári v metlobale spolu s Hermionou, Ronom a Weasleyovcami. Okrem toho sa po sto rokoch na Rokforte pripravuje Trojčarodejnícky turnaj a majú sa na ňom zúčastniť dve ďalšie čarodejnícke školy. Harry aj naďalej túži byť obyčajným štrnásťročným čarodejníkom. Má však smolu, lebo nie je obyčajný - dokonca ani podľa čarodejníckych meradiel. V jeho prípade to môže mať smrteľné dôsledky...

Môj názor : Harryho Pottera 4 som už raz čítala,ale po roko som sa rozhodla si dať re-reading, abz som si spravila názor na túto knihu.

Harry Potter nastupuje do 4.ročníka na Rokforte (v čj Bradavice). Tento rok je,ale iný. V Rokforte sa koná Trojčarodejnícky turnaj. Tento rok je,ale obmedzená veková hranica a zúčastniť sa môže len čarodejníci, ktorí majú 17 rokov. Ohnivá čaša, však vyberie aj 4.účastníka a to práve Harryho Pottera. Ako sa dostalo jeho meno do ohnivej čaše ?

Na knihu som sa dosť tešila,ale veľmi ma odrazovalo 700 strán. Čítala som túto knihu celkom dlho a ku koncu ma to už trošku nudilo.
Začiatok bol zaujímavý,určite zaujímavejší ako dlhé začiatky u Dursleyovcov. Na môj vkus bol aj tento začiatok dosť dlhý a mohol mať o pár strán menej. Autorka krásne píše,takže kniha sa čítala jedna báseň. Postavy nám už trošku vyrástli,ale ich povahy sa zase až tak nezmenili.Pre mňa boli asi najzaujímavejšie úlohy v turnaji. Opäť ocenujem prepracovanosť zápletky, ktorá bola ako vždy dokonalá. Rozuzlenie nemalo chybu.

A teraz pár vecí,ktoré sa mi nepáčili. Myslím si,že Rowlingová je spisovateľka,ktorá zastáva názor, čím viac slov, tým lepšia kniha. Bohužiaľ toto môže byť občas na škodu. Niektoré časti mi jednoduchu prišli moc zdĺhavé a pár strán menej by knihe neuškodili.

Záver: Kniha bola super,čítanie som si veľmi užívala,ale neuškodilo by,keby kniha mala o pár strán menej.