Číst či nečíst? Raději opravdu nečíst!!

recenze

Nevěra (2014) 2 z 5 / vorenus
Nevěra

Hlavní ženská postava románu je ve třiceti letech doslova na vrcholu.Má vše, po čem touží většina žen. Chytrého, okouzlujícího a ještě k tomu bohatého manžela. Sama pracuje jako úspěšná novinářka a dalo by se říct, že jí nic nechybí, ale opravdu jen dalo. Hlavní protagonistku totiž sžírá těžká deprese. A když jí náhoda do cesty přihraje bývalého spolužáka a nyní politika s kterým má udělat rozhovor, tak ji to rozhodí ještě víc, protože se s ním na škole velice odvážně a vášnivě líbala.

To je opravdu strašně vzrušující zápletka, ale možná tak jen pro žáky na základní škole. Ale i je autor určitě zklame, pokud čekali nějaké vzrušující a nebo snad erotické čtení, tak budou mít smůlu. To se opravdu nekoná. Ono se toho totiž celkově v knize moc nekoná. Snad moc z knihy nevyzradím, že hlavní hrdinka se po rozhovoru s ním vrhne lačně na jeho poklopec a během pár minut na něm předvede svůj best oral sex. A potom se v tom začne plácat ještě víc. Neví, jestli se rozvést a začít znova a nebo zničit manželku politika, aby mu sama svého partnera vehnala do náruče. Ona totiž neví skoro vůbec nic.

Pokud chcete číst, co se honí v hlavě hodně nevyrovnané ženy, která je v těžké depresi, tak si poslužte, ale osobně bych takový zážitek snad asi ani nedoporučoval.

Téma nevěry se dalo určitě zpracovat víc poutavě a aspoň trošku vzrušení tam autor taky mohl propašovat.
Asi se ptáte, proč autor zvolil název knihy Nevěra, když je to téma spíše okrajové? To by mně samotného taky zajímalo, ale to ví asi jen pan autor. I když na ni v knize také trošku dojde. Spíše by se hodilo, jak jsem potkala melancholii nebo něco podobného.

A závěrem snad, že člověk si musí občas přečíst i špatnou knihu, aby ocenil tu dobrou.

Čtení opravdu jen na vlastní nebezpečí.