Chcete číst knihu svázanou lidskou kůží?Teď máte možnost.

recenze

Mysterium tremendum (2015) 3 z 5 / vorenus
Mysterium tremendum

Děj knihy se odehrává v jednom malém městečku, kde se skoro vůbec nic neděje. Až do chvíle, kdy dva kamarádi z dětství nešťastnou náhodou přejedou jednu mladou dívku a pak by se podle anotace měli začít dít věci, ale......nedějí!

Tolik ve stručnosti z úvodu knihy.
Je pravda, že jsem se na knihu hodně těšil, ale bohužel moje očekávání se nenaplnilo. Už jen ten magický název sliboval mnoho a potom všude těch oslavných chorálů na knihu, že máme svého Kinga, ale s tím se tedy opravdu nedá souhlasit. Král je jen jeden. Nejspíš se jedná jen o promyšlený marketingový tah, protože pan King jednoduše prodává i když na knihu jen napíše, že se v ní bál otáčet stránky. Jako v případě Ostrých předmětů a hned tu byl celosvětový trhák. Tentokrát se opravdu bát nebudeme.

A další lákadlo na knihu v podobě mrtvého autora, který zahynul podivnou smrtí a před smrtí si vyřezal kusy kůže a svázal do ní svůj román. To pro mě byla velká výzva, abych po jednom výtisku v knihkupectví sáhl. I když možná okolnosti tajemné smrti autora by stály za to lépe zmapovat a byl by z toho lepší počin, než jeho jediný román.

Asi jsem čekal něco víc, než jen průměrné počtení. Pořád jsem si myslel, že se kniha asi po polovině čtení rozjede, ale to jsem se spletl. Sice se jedná o zajímavý počin už z hlediska tajemného autora a jeho nevšedního příběhu, ale pro mne se o událost roku rozhodně nejedná.

Celkové hodnocení 60%