Běsný démon a valkýra.

recenze

Temné touhy (2013) / TerezaMondeková
Běsný démon a valkýra.
Každému se nepodaří najít svou vyvolenou, ale Cadeonovi se to podařilo. Ale je v tom háček. Jeho vyvolená je člověk. Cadeon nemůže být s Holly, protože je obyčejná smrtelnice a sexuální radovánky by nedopadly dobře. Cadeon se potřebuje zbavit myšlenek na Holly, proto se rozhodne, že svému bratrovi pomůže získat jeho trůn, o který kdysi přišel... kvůli němu.

Cadeon Woede je démon, který chce odčinit zlo, které ho už léta pronásleduje na každém kroku. Cadeon před staletími neuposlechl příkaz svého bratra Rydstroma a díky jeho chybě, přišel jeho bratr o trůn. Jejich království teď má zlokněžník Omort.

Cadeon chce svému bratrovi vrátit trůn, o který ho připravil. Proto se přihlásil do soutěže Kvapík za talismany, ale bohužel neupěl, protože končil pohřbený v hrobce, kam ho zavřel šílený Lykaj. Ale Cadeon zjistí, že má ještě jednu poslední šanci a příležitost, aby získal zpátky korunu.

Cadeon přijme úkol od Omortova nevlastního bratra. Cadeon mu musí přinést ženu, která mu porodí dítě. Novou urozenou. A on mu zato dá meč, který může zabít Omorta. Cadeon neváhá a úkol přijme, ale když zjistí, kdo je nová Urozená, tak tomu nemůže uvěřit. Je to Holly... jeho vyvolená.

Holly Ashwinová je úžasná matematička, která učí na univerzitě, věnuje se počítačovému programování a trpí obsedantní kompulzivní poruchou. Holly byla vychovávaná jako člověk, ale brzy zjistí, že spoustu historek a příběhů se zakládá na pravdě.

Holly se převrátí život vzhůru nohama, když ji unese skupina démonů, před nimiž ji zachrání démon Cadeon. Holly se najednou ocitla ve světě plném démonů, valkýr, upírů, čarodějnic, vlkodlaků a dalších nadpřirozených bytostí. Ale má štěstí, že má po svém boku Cadeona, který je odhodlaný ochránce a střeží ji jako oko v hlavě.

Mezi Holly a Cadeonem to jiskří. Lítají mezi nimi dost často blesky... doslova. Cadeon, ale neví, co má děla. Má pomoct svému bratrovi a nebo zradit ženu, na kterou čekal celou věčnost...?

Ukázka:
„Neboj se,“ zašeptal Cade a opatrně popocházel k rohu, v němž se krčila nahá Holly.
Byla celá od krve. Cade v prvním okamžiku nevěděl, jestli je její nebo těch dvanácti popravených démonů.
Oči se jí zbarvily dostříbrna a ve tmě intenzivně zářily. Takže byla valkýra. Přestala být obyčejnou lidskou ženou.
Valkýra v Gibson Hall. Holly byla urozená.
Kolena si přitáhla k tělu, aby zakryla prsa. Nastražila na něj drobné drápy, aby mu dala najevo, že se nemá přibližovat. Třásla se strachem a šokem. Po tváři potřísněné krví jí stékaly slzy.
Deptalo ho to.
„Neboj se,“ opakoval. „Neublížím ti.“
Pohledem mu přelétla rohy a pak se zadívala na jednoho padlého démona, ležícího na kamenné zemi.
„Ano, taky jsem démon,“ přikývl. „Ale jiný než oni. Jmenuju se Cadeon Woede.“
Co se stalo, než se proměnila a zaútočila na ně? Měl pocit, že nepřišel těsně po boji, ale Holly měla na paži hlubokou sečnou ránu od démona.
Pochopil, že se sice proměnila ve valkýru, ale ještě nevládla schopností rychlého uzdravování a ani nebyla nesmrtelná. Byla tedy zranitelná jako člověk.
Lidé umírají neuvěřitelně snadno.
„Máš ještě jiná zranění než na paži?“
Po chvilce zavrtěla hlavou.
„Ublížili ti jinak? Mám tě odvézt do nemocnice?“ zeptal se, i když věděl, že by to nepřicházelo v úvahu.
Hledaly ji totiž i další frakce Lorů. Divil by se, kdyby si nevšimly divokého bouření, které navíc pokračovalo. I on je viděl z velké dálky. Z Holly navzdory šoku čišela síla a byl jí prodchnutý celý prostor. Nová síla se vždy poznala snadno.
„Ne… Neublížili mi,“ zašeptala.
„To jsem rád. Chci ti pomoct, Holly.“
Nepříjemně ji zaskočilo, že zná její jméno. Zamračila se.
„Už jsme se viděli,“ navázal, ale tím ji neuklidnil. Nebe se stále rozsvěcelo dalšími a dalšími blesky.
Dodávaly valkýrám sílu a současně odrážely jejich rozpoložení.
Začal si svlékat košili, aby si měla co obléknout. Vysvětlila si to však jinak a vykřikla. Instinktivně na něj zaútočila drápy. Vzápětí se lekla a užasle si je začala prohlížet.
Ještě před několika hodinami byla obyčejná žena − nebo skoro normální. Měla pár výstředností, pravda. Náhle se proměnila v bytost, o jejíž existenci ani nevěděla. Ve valkýru. Nebo byla přinejmenším napůl valkýra. Holly vůbec netušila, co se v ní skrývá. Proměnu nejspíš vyvolal šok při rituálu.
Kdyby se v ní neprobudila ohromná síla, brutálně by ji znásilnili a její lůno by pohltil temný bůh, kterého uctíval řád těch úchylných démonů.
Cade si svlékl košili. Holly zasyčela a vycenila na něj zuby. Zarazil se.
„No co, trocha syčení nikoho nezabila,“ prohodil a klekl si k ní. Nejradši by ji vzal do náručí. „Pomůžu ti to obléknout, ano? Hlavně klid…“
Zadívala se na něj očima, v nichž se mísila stříbrná a již důvěrně známá fialová. „Co − Co se to se mnou děje?“
Určitě jsi slyšela spoustu příběhů o postavách z mýtů a fantasy, viď?“ Holly nejistě přikývla. „No, tak nejsou vymyšlené. Právě teď se měníš z člověka v nesmrtelnou bytost.“
A to znamenalo, že by se Holly mohla stát jeho vyvolenou. Mohl by se o ni ucházet!
Kromě toho ses právě proměnila v urozenou, tedy v mou kořist, za niž mám vyměnit meč, který jako jediná zbraň dokáže zabít mého úhlavního nepřítele.
Holly měla hodnotu koruny, o jejíž znovuzískání usiloval devět set let. Koruna se na celá staletí stala jeho jediným důvodem k životu.
Ještě nikdy nebyl tak blízko…
Jediné, co musel udělat, bylo zradit ženu, na niž také čekal celou věčnost.

Holly mi byla hned sympatická. Holly byla stydlivá, chytrá, upjatá panna a lušňačka. Byla příjemná úleva, že nebyla jako předchozí hrdinky.

Cadeon... ten byl jako předchozí hrdinové. Krásný, vzrušující, nebezpeční, ochranitelský, majetnický, sexy démon, který si šel za svým.

Moc se mi líbilo, že do dalšího dílu dala autorka svět démonů. Dřív to byli čarodějnice, upíři, vlkodlaci... Teď jsme se dozvěděli něco o démonech. O jejich schopnostech, síle... slabinách.

Příběh je od začátku svižný a člověk se od něho nemůže odtrhnout. Určitě nechybí ani erotika, touha, vášeň a ten sex. Nechybí ani jiskření mezi hlavními hrdiny. Bylo i nebezpečí, akce, dobrodružství a občasný humor. U některých scén jsem se smála jak pako. Ale byly tam i scény, u kterých jsem měla opravdu chuť nakopat hlavnímu hrdinovi zadek. Je tam odvaha riskovat, aby jste dostali to, co chcete, ale taky strach ze ztráty. Líbilo se mi to napětí ke konci knihy, ale i úplný konec, protože má happyend.

Od prvního dílu jsem si zamilovala svět plný upírů, vlkodlaků, čarodějnic, démonů, valkýr a dalších nadpřirozených bytostí. Autorka vymyslela v knize úžasný, magický, záhadný a kouzelní svět nadpřirozena, až mi vždycky bylo líto, že takový svět doopravdy není.

Autorka vymyslela několik skvělých věcí, až jsem si říkala "Jak na to sakra přišla?". Třeba to, že když upír najde svou vyvolenou, tak se mu rozproudí krev, začne mu buši srdce, může znovu dýchat a na jinou ženu, už ani nepomyslí. Existuje pro něj jenom jeho nevěsta a on udělá cokoliv na světe, aby ji ochránil. A u ostatních bytostí... čarodějnic, vlkodlaků, démonů... je to stejné. To se mi opravdu moc líbilo.

Jenom je mi líto, že další díly v češtině asi nevyjdou, takže si je budu muset přečíst v angličtině.

kniha Temné touhy recenze