AFTER-Polibek: Krutost zastírána láskou

recenze

Polibek (2015) 5 z 5 / JitulHa
Polibek

Série After coby fanfikce na kapelu One Direction vyvolala velký rozruch. První díl, Polibek je skutečně velice čtivý. Kapitolky jsou krátké, žádné dlouhosáhlé zbytečné popisy všeho možného, autorka se s tím prostě nepáře. Míří hned do centra všeho dění, kterým není nic víc a nic míň než dva hlavní protagonisté Tessa a Hardin. Oni jsou totiž to jediné, okolo čeho se tenhle obyčejný, zároveň nervy drásající příběh točí. Že to nestačí? Omyl! V té knížce se totiž pořád něco děje, tahle dvojice na sebe pořád někde naráží. Nebo spíše doráží? Protože, alespoň co se týče Hardina, ten svými nemístnými mnohdy až nechutnými narážkami na adresu Tessy, rozhodně nešetří. Tessa má opravdu co dělat, aby se takovému jednání dokázala ubránit. A hlavně samotnému Hardinovi, který, ač je na ni neuvěřitelně hrubý a se vším, co jej charakterizuje docela odlišný než ona, nesmírně ji přitahuje. On je jakési zakázané ovoce, se kterým se ještě nesetkala, což je možná přesně důvod, proč Tessa chce vědět, jaké je to být někomu takovému na blízku. Aniž by sama věděla proč, postupně se do něho zamilovává a touží mu porozumět. Hardin jí ale její snahy předejít konfliktům neulehčuje, a neustále si ji tím svým vlastním nevybíravým způsobem dobírá. Proto si Tessa zakazuje na něj pomyslet, nebo se jím jakkoliv zabývat, on se pak ale vždycky objeví a ona zase neví kam dál. Že by ji skutečně potřeboval, tak jako ona jeho?
Jak začít? Ty jejich hádky jsou jednoduše pravým kořením téhle knížky, bez nich by to totiž byl jen příběh jako každý jiný. Nechci nijak obhajovat Hardinovo chování, to dost dobře nelze, protože se choval hrozně i to je slabé slovo, nemluvě o tom konci...
Jenom si myslím, že Hardin s tou svou výbušností, drzostí, vztekem a výstředností, je s největší pravděpodobností tím, co na té knížce čtenáře tolik baví. Pokaždé s napětím očekáváte, co zase způsobí příště, nebo s jakou nelichotivou poznámkou vyrukuje tentokrát. Vážně, v tom příběhu je více adrenalinu a emočního vypětí, než kdyby jste četli, o kdejakém slavném akčním hrdinovi. Sama jsem měla chvílemi pocit, že se mi z těch Hardinových nálad a pochodů co nevidět rozskočí hlava. A Tessa? Té se můžete divit, jak chcete, ale ona je jasným příkladem toho, že láska s lidmi dělá nevídané věci, které náš rozum nebere. Navíc, Hardin je Hardin.
Děj má celkově spád a nejenom to, protože vy jednoduše nechcete vědět, jak to bude dál, vy musíte vědět, co se stane teď. Kniha je hodně obsáhlá, což ani nepostřehnete, jen otáčíte stránky. Autorce se musí přiznat, že se jí povedlo napsat něco tak otřepaného, ale zároveň super zajímavého.