Útek na vidiek přehled

Útek na vidiek
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529442/bmid_utek-na-vidiek-659684bd430c5.jpg 4 794 794

Urobte si pohodlie a pri šálke voňavého bylinkového čaju sa nechajte uniesť láskyplným príbehom na idylický vidiek. Tu už na vás čaká emotívne rozprávanie o sklamaní, ale aj hľadaní dôvery v lásku a vo vzťahy. Keď ilustrátorke Elle priateľ oznámi, že si potrebuje dať pauzu, rozhodne sa odísť z milovaného Londýna na vidiek, aby si tam utriedila svoje myšlienky. Pomocnú ruku jej podá krstná mama Magda, ktorá jej načas zverí svoj dom a spolu s ním aj chlpaté prekvapenie – sučku Tess. Ella je spočiatku v šoku a netuší, čo by si s chlpáčkou mala vlastne počať. Okrem toho jej život znepríjemňuje miestny veterinár a hŕstka starousadlíkov, ktorým pojem súkromie vôbec nič nehovorí. Podarí sa jej nakoniec prehodnotiť svoj život a dá šancu láske, aj keď si sľúbila, že mužom sa bude už vyhýbať?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Girl's Best Friend, 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Útek na vidiek. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (181)

Eridani
předevčírem 3 z 5

Ella nachádza po náročnom rozchode útočisko na anglickom vidieku v dome svojej tety. Okrem nečakaného spoločníka v podobe labradorky Tess, ju čakajú aj tajomné darčeky s odkazmi, ktoré ju vedú na cestu sebapoznania a možno aj k novej láske.

Od autorky som mala vysoké očakávania a námet knihy sľuboval zaujímavý príbeh. Avšak kniha ma nakoniec sklamala.Aj keď sa opisuje ako 'slow burn', tempo bolo pre mňa až príliš pomalé a nedokázala som sa naplno ponoriť do deja. Neraz som sa pristihla, že sa nesústredím a musela som sa vracať k predchádzajúcim kapitolám, aby som pochopila, o čo vlastne ide.

Príbeh sa mi zdal príliš rozvláčny a chýbala mu dynamika, ktorá by ma dokázala vtiahnuť. Chýbala mi tam väčšia iskra a chémia medzi Ellou a Devonom, ich vzťah mi prišiel trochu fádny a nevýrazný. Hoci autorka zahrnula do príbehu pekné momenty priateľstva, celkový dojem z romantickej línie bol pre mňa skôr sklamaním.

Ďalšou vecou, ktorá ma zarazila, bola neuveriteľnosť niektorých zápletiek. Pozor, spoiler: Jedna z nich sa týka toho, že Ella netuší o tom, ako sú jej knihy a kresby populárne. V dnešnej dobe internetu mi to prišlo dosť nereálne – je ťažké si predstaviť, že by si niekto nevšimol svoj úspech. A tiež ma prekvapilo, že obaja hlavní hrdinovia mali rovnaký problém so svojimi bývalými partnermi. Pôsobili v tomto ohľade príliš naivne a zápletka neuveriteľne.

Na druhej strane, čo sa mi na knihe veľmi páčilo, boli opisy života na vidieku. Autorka sa dokázala pohrať s detailmi anglického vidieka, vedela som si ho živo predstaviť a niektoré postavy mi dokonca pripomínali ľudí z môjho okolia. Opisy dedinských domčekov, pokojné prechádzky prírodou, „dedinský život“ a celková atmosféra týchto častí boli pre mňa balzamom na dušu.Tieto scény som si skutočne užívala, aj napriek tomu že všetko pôsobilo príliš idylicky.

Mne kniha príliš nesadala. Ak ale hľadáte príbeh s jemnou romantickou atmosférou a nádhernými opismi vidieckeho života,ak vás priťahuje pokojné prostredie anglického vidieka a vychutnávate si pomalšie budovanie atmosféry, táto kniha by pre vás mohla byť tou správnou voľbou.

princesse
16.10.2024 5 z 5

Oddechovka a moc příjemná. Příběh krásně ubíhal, hlavní hrdinové sympatičtí a ačkoliv rozuzlení předvídatelné, vůbec to na nevadilo. Moc jsem si četbu užila a Julie opět nezklamala. Pro sychravé podzimní dny ideální čtení. Určitě doporučuji milovníkům psů a zvláště labradorů a těm kdo potřebují trochu vypnout.

Kathii
03.10.2024 4 z 5

(SPOILER) Příjemná kniha, čtivá. Autorku mám ráda a líbí se mi, že tady zajela až na hlubinu duše. Za mě zatím nejvíc procítěná kniha. Jediné co mi nesedlo byli ti psi. Tohle bych asi nepřežila, kdyby mi někdo strčil psa ve stylu na a starej se. Jsem ten typ člověka co si psa nikdy dobrovolně nepořídí a po přečtení knihy tím tuplem ne.

Černočerné srdce, Za zamčenými dveřmi a další knižní novinky (6. týden)

04.02.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejprodávanějších eknih (srpen)

13.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Útek na vidiek v seznamech

v Právě čtených23x
v Přečtených1 054x