Tady byla Britt-Marie přehled

Tady byla Britt-Marie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291501/bmid_tady-byla-britt-marie-nSQ-291501.jpg 4 1608 1608

Román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté. Nejhezčí věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. O Britt-Marii zase někdo řekl, že je pasivně agresivní, zpomalená a ukňouraná bába. A to není hezké vůbec – i když možná ne úplně nepravdivé. Britt-Marie po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který ji podváděl, a přijela do Borgu. Borg zasáhla finanční krize a nechala po sobě jen cedule s nápisem „Na prodej“ a pizzerii, která je cítit pivem. Britt-Marie nesnáší fotbal. Fotbal je to jediné, co v Borgu zůstalo. Tohle nevypadá na začátek krásného přátelství, to rozhodně ne. Ale když děti z fotbalového týmu v Borgu potřebují trenéra tak zoufale, že se nakonec rozhodnou přijmout kohokoliv, tak je detaily jako třeba ten, že ona opravdu, ale opravdu dělat kouče nechce, nezajímají. Tady byla Britt-Marie je román o tom, jaké to je mít předsudky (ne že by Britt-Marie nějaké měla, to samozřejmě ne), o ukládání příborů ve správném pořadí (vidličky, nože, lžíce, v tomhle pořadí, ale Britt-Marie na tom přece netrvá!) a o přírodě vedle silnice. Je to příběh o druhých šancích, prvních výkopech a o tom, že jedlá soda vyčistí skoro všechno.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: ekniha , Host

Britt-Marie var här , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tady byla Britt-Marie. Přihlašte se a napište ho.

Kristy.Seb
20.05.2024 4 z 5

Někdy se člověku žije lépe s tím, že neví, kdo je, když aspoň ví, kde je.

Protože život je víc než boty, ve kterých chodíte. Víc než člověk, kterým jste.

V jistém věku se v podstatě všechny otázky v životě točí okolo jediné věci: Jak žít svůj život?

Smrt je nejvyšší forma bezmoci. Bezmoc je nejvyšší forma zoufalství.

Strašně dlouho jsem se nemohla začíst. Ale konec knihy mě dost vtáhnul.

Janadvorackova
04.05.2024 4 z 5

Autor umí vyrobit hrdiny, které máte nejprve chuť zavraždit a pak si je oblíbíte.

Interakce s krysou byly zvláštní, vlastně smutné, ale prostě já bych si povídala taky...
Koho neprovází ona znepokojivá touha "být vidět."

karel.kral
13.04.2024 3 z 5

Muž jménem Ove mě bavil... Tahle kniha, i když hodně podobná, zdaleka tolik ne, musel jsem se nutit, abych ji dočetl. Nakonec byl příběh podobně dojemný, ale až ke konci knihy.

Žebříček nejprodávanějších eknih v dubnu 2016

02.05.2016

Připravované knižní novinky (13. - 19. 4.)

12.04.2016

Život je víc než boty, ve kterých chodíte. Víc než člověk, kterým jste. Je to sounáležitost. Části vás samých v někom jiném. Vzpomínky na zdi a skříně a zásuvky s příbory, u kterých víte, kde co leží. Celoživotní přizpůsobování se a perfektní organizace, aerodynamické soužití dvou osobností. Společné prožívání všech obyčejných věcí.

Vášně jsou dětinské. Banální a naivní. Nedají se naučit, jsou instinktivní a zcela nás přemohou. Zaplaví nás. Očistí nás. Všechny ostatní emoce jsou spjaty se zemí, ale vášeň sídlí ve vesmíru. A proto je vášeň cenná, ne pro to, co nám dá, ale pro to, co nás nutí riskovat. Naši důstojnost. Nepochopení ostatních a nesouhlasné kroucení hlavou.

Ono se to těžko odhaduje, kdy vykvete láska, to se člověk prostě jednoho dne probudí a láska mezitím vypučela. Stejně tak to funguje, když usychá, a jednoho dne je najednou na všechno pozdě.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Tady byla Britt-Marie v seznamech

v Právě čtených22x