Šikmý kostel přehled

Šikmý kostel
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533197/bmid_sikmy-kostel-65e02ad0ebdde.png 5 6864 6864

Šikmý kostel série

Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh někdejší pastevecké vesnice, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě – také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat. Barbora, Julka a Ludwik jsou představiteli tří naprosto odlišných dějových linií, které se však na mnoha místech proplétají a vytvářejí plastický obraz polozapomenutých časů. 2x CD MP3... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šikmý kostel. Přihlašte se a napište ho.

knihomolka74
27.05.2024 5 z 5

Příběh nás provází osudy hornických rodin v ostravském a karvinském regionu, koncem devatenáctého století a počátkem dvacátého století. Sledujeme příběh Barbory, Ludwika, Julky a Barky (dcera Barbory), které se vzájemně proplétají, v těžké době rozvoje hornictví. Doba to byla zlá, lidé mnohdy byli na hranici bídy, došlo k důlnímu neštěstí a mnoho rodin přišlo o svého živitele. Sledujeme též dopady první světové války a boj o česko- polské pohraničí....

Kiruška
26.05.2024 5 z 5

Kniha , která se mi od první stránky moc dobře četla .Vtáhla mě do děje a představy , jak dříve byl život těžký. Moc dobře přehledné plynutí let .Opravdu kronika města a kraje. Už mám v rukou druhý díl , tak se těším jak budou osudy postav pokračovat.

Radkas87
21.05.2024 4 z 5

Zajimava kniha, chvili mi trvalo zacit zit s postavami... Jsem zvedava na dalsi dily.

Žebříček nejprodávanějších knih (21. týden)

29.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (20. týden)

23.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (19. týden)

15.05.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ano, Velká válka skončila, mocipáni sestavují nový svět, v Čechách lidé radostně prozpěvují husitské písně. Ale tady v Karwiné a kolem ní jako by jedna válka přešla v druhou. Prokletá doba, prokleté sváry! A kvůli čemu to všechno? Barka tomu rozumí stále méně a méně. Tolik nenávisti mezi lidmi! Odkud se vzala? Kde nabrala tolik síly?

Bolest člověka utluče, když se nechá. (Šikmý kostel)

Copak lze opravdu beztrestne vyprázdnit zemi, aniž by za to přišla odplata?

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (4)

2020 - Audiokniha roku (Absolutní vítěž)
2020 - Český bestseller (Česká beletrie pro dospělé - ČESKÝ BESTSELLER (hlavní kategorie))
2020 - Kniha roku - Čtení tě mění (Absolutní vítěz – Kniha roku 2020)
2020 - Kniha roku - Čtení tě mění (Společenský román)

Kniha Šikmý kostel v seznamech

v Právě čtených274x