Past na myši přehled

Past na myši
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446249/bmid_past-na-mysi-zoI-446249.jpeg 5 110 110

Detektivní hra o dvou dějstvích (třech obrazech). Děj hry se odehrává v uzavřeném prostoru Penziónu U klášterní studny, v němž se za sněhové bouře schází velmi nesourodá skupina osob, z nichž každá má své tajemství i společné vazby. Vrahem může být kdokoliv, a jeho odhalení je tedy zcela nečekané.

Literatura světová Detektivky, krimi Divadelní hry
Vydáno: , Dilia

The Mousetrap , 1952

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Past na myši. Přihlašte se a napište ho.

GeorgiusClívus
12.04.2024 2 z 5

Jako vždy jsou všichni v době vraždy na místě činu a mají motiv. Ovšem v této hře mi rozluštění zápletky až příliš připomínalo Cimrmanův Vichr z hor

Gweny
09.01.2023 5 z 5

A zase jsem vraha neodhalila. To už je standard. Tohle byla první divadelní hra královny detektivek a i když jsem jí ze začátku moc šancí nedávala, po cca první třetině to začalo mít spád a pak už se to četlo samo. Rozhodně další kvalitní počin, který bych ráda někdy shlédla v divadle.

Rade
19.10.2022

Divadelní hra shlédnutá v divadle Na Vinohradech v Praze.
Stručně, protože výhrady mám k divadelnímu provedení, což je nad rámec naší databáze. Napětí, strach, přenesené na jeviště, jak níže uvedeno? Tady ani náhodou.
Celé představení pojato spíš jako komedie, jednotlivé postavy byly většinou přehrávané karikatury, s jednou zářnou výjimkou (civilní Aleš Procházka jako major Metcalf). Tuhle módu vše pojímat s komediálními prvky a pitvořením nechápu, viděla jsem takto i Romea a Julii a byl to pro mě dost děs.
Ale je to asi můj problém, lidi v hledišti reagují, tak se to spíš líbí.
Zápletka klasicky à la Agatha, lehce překombinovaná a krkolomně překvapivá, ale to nevadí, to přece čekáme, že? :)
Hodnotit budu až po přečtení vlastního textu hry, bylo by to k autorce nespravedlivé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Past na myši v seznamech

v dalších seznamech1x