Sochaři masa přehled

Sochaři masa
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520169/bmid_sochari-masa-6533a7d57027a.jpg 4 44 44

Nathaniel Darnsworn série

< 4. díl

HODNÍ. ZLÍ. OŠKLIVÍ. SMRT JE POHLTÍ BEZ VÝJIMKY. Nad obzorem se sbíhají černá mračna a rozbahněnou krajinou Aisante projíždí dostavník. Uvnitř veze starého lovce lidí, známého pod zaslouženou přezdívkou Smrťák, a jeho vězně, neblaze proslulého psance Lambrechta – což ovšem není nic proti společnosti v kupecké stanici, kde se chystají strávit noc. Žádný z jejích obyvatel tam není náhodou, a ti, co se tváří nejnevinněji, ze všech nejméně. Vypadá to na pěkně zlých pár hodin, a to nejen kvůli bouři, která jim zabraňuje odejít. Neříká se tam tomu totiž Ďáblův chřtán jen proto, že nynější stanice kdysi bývala sídlem rodu Boistureů, uvrženého do klatby za paktování se s pekelnými silami Navíc existuje nemalá šance, že v ní cestující nejsou tak docela sami. Na tohle dostaveníčko uprostřed stoletého deště zkrátka nikdo z nich dlouho nezapomene. Alespoň tedy, pokud se dožijí rána, protože nic není smrtonosnější než tajemství. Snad jen hrozby, které nepocházejí z tohoto světa. ____ „Deviantní řezničina jako od Tarantina. Tuhle krvavou fantasy nesmí minout žádný příznivec Osmi hrozných a kultovního hororu Věc.“ – PEVNOST... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sochaři masa. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (10)

Terva
26.05.2024 odpad!

„Annabell plakala.
Poručík ani nezvedl hlavu.
Julius se tiše modlil.
Smrťák klel jak pohan.
Horn se . . . vracel.¨“

Ačkoliv se mi zdálo v předešlých knihách, že je pan Jakub Hoza samostatně uvažující spisovatel, v této jeho poslední knize mě krutě vyvedl z omylu. Zdá se mi, že až skoro sprostě vykradl Tarantinovo filmové zpracování Osm hrozných. Ano v anotaci je to dokonce reklamováno, že je to styl Tarantino. Ovšem tohle není styl Tarantino, to je prach sprosté opisování. Jsem zklamán i z toho, že druhá půlka příběhu není o upírech, nebo mimozemšťanech. (když už jsme u toho Quentina) ale o kožoměncích.

Citát: Už od prvního setkání mám nutkání ho zabít.

V půlce se totiž příběh vydává tak trochu úplně někam jinam. A když už se v anotaci mluví o Věci (Kultovní horor o mimozemské entitě od Billa Lancastera), tak jsem opravdu očekával mimozemšťany. Ale hovno, jsou to jen obyčejní pekelníci. Už jsem si zvykl na styl pana spisovatele a to jak v sérii Strašák, tak v sérii Nathaniel Darnsworn. Ale zde mě zklamal. Měl jsem za to, že má na víc, a ne jen přepsat pár scén z filmu i scénáře z roku 2015 . . . a pak k tomu dodat nějaký mišmaš o pekelné bráně. Bral jsem příběhy Nathanilea Danrsworna s nadhledem, jako součást image, ovšem toto poslední dobrodružství mě skutečně otrávilo ve všech významech tohoto slova. (Pardon pane spisovateli za papouškování jednoho vašeho výroku v této knize.)

Citát: Jestli jsem se něco naučil, tak to, že jak se jednou rozhodnou k činu, krutost trestu je neodradí.

panPatejl
25.03.2024 5 z 5

Čekal jsem rozběhanou dark fantasy vyvražďovačku jako v prvním díle, ale nakonec se z toho vyklubala zajímavá detektivka říznutá Osmi Hroznými. Což o to, vyvražďování bylo taky dost, ale změna stylu byla značná. Trochu mi chyběl tajemný geniální lovec, ale hrábě taky dobrý. Takže nakonec spokojenost.


orson
22.03.2024 5 z 5

Originální, vtipné, napinavé a dobře napsané. Teším se na další!

všechny komentáře

Související novinky (1)

Beren a Lúthien, Láska z jiného života a další knižní novinky (47. týden)

19.11.2023


Citáty z knihy (8)

V divočině jsou na tom boháč a chudák stejně. Uvaří si, nebo hladovět.


Sudy s černým prachem v místnosti s otevřeným ohňem, to nepochybně vyřeší dost hlasitě vyslovený zákaz.


Už od prvního setkání mám nutkání ho zabít.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Sochaři masa v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených52x
ve Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit21x