Mendelův trpaslík přehled

Mendelův trpaslík
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410692/bmid_mendeluv-trpaslik-lk9-410692.jpg 4 695 695

Strhující příběh vědce, který zasvětil svůj život studiu genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Benedict Lambert, který dokáže nahlížet vlastní osud se svérázným humorem i sebeironií, přitom neřeší pouze náročný vědecký úkol. Jako vědec i jako člověk se musí vyrovnat také se zásadními etickými otázkami: Smíme ve snaze dosáhnout osobního štěstí manipulovat se životy jiných? Se samotným osudem? A jakou cenu za to můžeme zaplatit? Paralelu k příběhu Benedicta Lamberta vytváří v románu životní osud jeho vzdáleného příbuzného, slavného genetika Gregora Mendela. Také v této Mawerově próze se tedy – podobně jako v již zmíněném Skleněném pokoji – objevuje i řada českých, respektive moravských reálií.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Mendel's Dwarf , 1997


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mendelův trpaslík. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (151)

EvaHonsová
28.01.2024 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha o genetice propojená se skutečnými reáliemi Gregora Mendla a navíc prokombinována s genetikem Benediktem Lambertem vás vtáhne do děje a současně obohatí vhled do geneticky přenosných chorob. Příběh se čte dobře.

Majto
08.01.2024 3 z 5

Ďalší autor, ku ktorému som sa dostal náhodou pri čítaní komentárov tu na DK. Verný svojmu zvyku som rovno kúpil štyri jeho knihy a začal práve touto (mám rád chronológiu). Po prečítaní musím konštatovať, že hoci má kniha úplne neohúrila (genetika vážne nie je v mojom okruhu záujmov, no nevynechal som ani riadok), autorov štýl sa mi pozdáva. Možno mi trochu pripomína Johna Irvinga, cítim tam isté styčné prvky. Uvidím, čo zažijem pri ďalšom čítaní - jedno či ďalšej abo opäť raz niekedy tejto knihy.


pepap
06.12.2023 5 z 5

Za me nejlepsi Mawer - dozvite se o Mendelovi, dostane se vam pouceni o zakladnich zakonech genetiky, prozijete si bizardni romanek, fakt jsem si cteni uzil.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (23. týden)

02.06.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Mendelův trpaslík v seznamech

v Právě čtených16x
v Přečtených1 024x
ve Čtenářské výzvě170x
v Doporučených55x
v Knihotéce251x
v Chystám se číst317x
v Chci si koupit39x
v dalších seznamech6x