Matilda přehled

Matilda https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535293/bmid_matilda-660680427c09c.jpg 5 605 605

Príbeh malého, výnimočne nadaného dievčatka, ktoré v sebe objaví schopnosť pohybovať predmetmi na diaľku Vás pravdepodobne prinúti - ako sa to stalo miliónom detí, ale i dospelých na celom svete - nepustiť knihu z rúk prv než ju dočítate. Vďaka deju plnému napätia, originálnych nápadov a svojrázneho, niekedy až čierneho humoru sa kniha stala ihneď po prvom vydaní v roku 1988 bestsellerom. K úspechu knihy prispievajú aj nenapodobiteľné ilustrácie jedného z najrenomovanejších britských ilustrátorov, Quentina Blaka, dlhoročného spolupracovníka R. Dahla. S potešením predkladáme túto knihu slovenským deťom, ale aj všetkým dospelým, ktorí si chcú v zhone všedného dňa pripomenúť zázračno detskej duše.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Enigma

Matilda , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Matilda. Přihlašte se a napište ho.

Lucissia
předevčírem 5 z 5

Příjemná kniha, příběh měl hlavu i patu, no já se bavila i dojala. :-) Někdy stojí za to si v knihovně půjčit knihu i z jiného oddělení, než kam věkově patřím. :-)))

dájavídek
26.05.2024 5 z 5

Nádherná knížka! Tu bych přečetl 1000*

StateOliver
19.05.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale nejdříve jsem viděl film, proto už jsem z knihy byl méně překvapen. Na první pohled vypadá Matylda jako normální dítě, ale ve skutečnosti je génius. Její rodiče jsou hloupí a nemají rádi Matyldu a nikdy si nevšimli, že jejich dcera je génius. Matylda hodně ráda čte a tak se těší do školy kde potká jednu učitelku, s kterou se skamarádí. Víc prozrazovat nebudu.

Fantasy není jen Harry Potter! Dětské knihy, které vás okouzlí

28.04.2023

Kořist, Ty chladné oči a další knižní novinky (11. týden)

12.03.2023

Kniha Matilda v seznamech