Legendární příšery a skutečná zvířata přehled

Legendární příšery a skutečná zvířata
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369561/bmid_majitele-klicu-hDv-369561.jpeg 4 85 85

Tato kniha představuje přehled současného stavu bádání kryptozoologie, disciplíny zoologie, zajímající se o zvířata, která jsou dosud před vědou jaksi skryta („kryptos“ znamená řecky „skrytý“), o nichž nemáme nezvratný důkaz, ale jejichž existenci naznačují zprávy domorodců, pozorování cestovatelů, historické záznamy a legendy, případně jejich stopy či některé nalezené části těl. Kryptozoologie se také zajímá o možný výskyt těchto zvířat, která jsou sice vědě známá, ale jsou obecně považována za vyhynulá.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legendární příšery a skutečná zvířata. Přihlašte se a napište ho.

mgeisselreiter
06.11.2023 2 z 5

Druhé vydání z roku 1964 obsahuje mimo hru samotnou mnoho dalšího materiálu - recenze, kritiky, rozbory, fotky, komentáře a hra samotná tak zabírá sotva polovinu knihy. Hra mě vůbec neoslovila a to další tomu nepomohlo. Příliš intelektuálské. Ještěže jsem na to nešel do divadla, to by bylo ještě horší než četba. 40%, 6. 11. 2023.

000nugatovej
02.10.2023 5 z 5

Neřešitelná dilemata. Skvostné dialogy ("Tak si žiješ sám ... v takových krásných prázdných domech...") využívající svou souběžnost. Mladý a už tak dokonalý autor. Výborné dílo!
Mladý a už tak sebestředný autor. V edici Hry (ta edice mi přijde také dokonalá - nejen hra, ale také její ohlasy, studie, fotografie ...) si adorující montáž z ohlasů sestavil sám.

konicekbily
26.10.2022 4 z 5

V době, kdy byla hra uváděna, to byla aktuální a měla co říci k nedávno prožité okupaci a stručně, výstižně a jednoduše byly charakterizovány všechny tři hlavní skupiny lidí v Protektorátu: lidé zapojení do odboje, kolaboranti a maloměšťáci. Autor ukázal, že ne vždy pasivní a izolovaný postoj musí vést k přežití!

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1963 - Státní cena za literaturu

Kniha Legendární příšery a skutečná zvířata v seznamech

v Právě čtených2x

Milan Kundera