Hedvábník přehled

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498999/bmid_hedvabnik-A7E-498999.jpg 4 3456 3456

Kam se ztratil autor rukopisu, který nikdo nesmí číst a každý se ho bojí? Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou je strhující a čtivý příběh. Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal –, a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal… Nebezpečný rukopis. Brutální vražda. Napínavé vyšetřování.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Silkworm , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hedvábník. Přihlašte se a napište ho.

chrudas
dnes 5 z 5

I druhý díl této série se četl dobře. Detektivní zápletka byla pro mne zajímavá/neokoukaná a na závěr dobře vysvětlena. Osobní linka s Cormoranem a Robin je čtivá a dle mého dobře vymyšlená. Baví mě oba úhly pohledu jak od Cormorana tak od Robin.

Astonius
03.05.2024 3 z 5

(SPOILER) Pokud hodnotím pouze děj a kriminální zápletku, tak za sebe musím říct, že to byla pěkná kravina :-) Přečetla jsem to jen díky osobnosti detektiva a jeho asistentky, kteří jsou napsáni zajímavě a neokoukaně, jinak ale musím přiznat, že tu hlavní podstatu, proč vlastně k vraždě muselo dojít a proč tak krkolomným způsobem, jsem nějak příliš nepochopila... Kniha je znovu velmi tlustá, ale děj se v ní moc nehýbe. Je plná jalových rozhovorů s podezřelými, které jsem si neustále pletla. Osoby mi v paměti nijak nezakořenily, člověk by čekal, že při takové mase obsahu je bude znát po polovině knihy do různých maličkostí, ale ani ke konci jsem si k jednotlivému jménu nedokázala přiřadit jeho minulost, povahu či vztah k oběti. Samotné odhalení bylo vůbec hodně na sílu, v žádném případě to nemělo ten efekt geniálního detektiva a lá Hercule Poirot... A opět musím napsat - pořád se sháněly důkazy, ale stejně jich moc nebylo - určitě ne na to, aby se pachatel pod jejich tíhou psychicky rozložil do přiznání. Uvidím, kdy se pustím do dalšího dílu, zatím si dám trochu pauzu....

militu
02.05.2024 5 z 5

Moc pěkná, čtivá kniha. Lepší než první díl. Kniha se moc dobře četla i když má tolik stránek. Asi mohla být o něco kratší, ale vzhledem k stoupajícímu počtu stránek u dalších dílů, je tato vlastně krátká. Vraha jsem neuhodla, měla jsem jiný tip. Určitě si časem přečtu i další díly, které už na mě čekají v knihovně. Cormoran i Robin mě moc baví.

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

J. K. Rowling a třetí případ Cormorana Strika se objeví 2. května

07.04.2016

Žebříček nejprodávanějších eknih v prosinci 2015

06.01.2016

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zamířil rovnou k ní a zaznamenal, o kolik jsou náhle řidiči trpělivější, když člověk při chůzi používá hůl.

Ocenění knihy (1)

2015 - Český bestseller (Audioknihy)

Kniha Hedvábník v seznamech

v Právě čtených75x