Babička přehled

Babička
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379459/bmid_babicka-x0l-379459.jpg 4 4076 4076

Božena Němcová: Babička. Rok 1926, II. vydání, formát cca 17 x 12,5 cm. Upravil: Dr. Q. M. Vyskočil. Edice: Drahokamy z děl Boženy Němcové.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Babička. Přihlašte se a napište ho.

dzejkbeltygros
10.07.2024 3 z 5

Babička vyprávějící o svém mládí je naše česká klasika odehrávající se ve vesničce, ve které se toho moc neděje. Jediné, co člověka nějak zaujme je příběh o Viktorce. Ohlédnutí za historií to bylo celkem milé, ale radši mám Divou Báru.

Villon
26.06.2024 5 z 5

Babička Boženy Němcové...co po tolika komentářích dodat...dnes jsem s vnoučkem prošla Babiččino údolí, snad abych nasála tu atmosféru té správné stávající se babičky...bylo mu neskutečně smutno po dobách minulych, kdy k sobě lidé měli snad blíž, upřímnost byla vícemén
ě normou a lidé žili v pokoře se sebou samými..krásná to doba a šťastná to žena. Každopádně sedět u splavu, přemýšlet o tom, jaké hodnoty tehdy lidé uznávali....za mě kniha tohle všechno umí..doporučuji si ji znovu ve věku postarší přečíst a určitě budete hodnotit jinak než ve věku mladším. Němcová se vypsala k lásce k životu, ač zrovna ten její život bychom asi nechtěli..

SladkaK
25.05.2024 1 z 5

Pro mě nepochopitelné, že si tato kniha zasloužila nálepku českého literárního skvostu. Hlavní postava podbízivě a nepřirozeně líbivá. Interakce mezi lidmi přeslazené. Nikdo si z nikoho ani neutahuje! Zápletka je nijaká. Na druhou stranu je to NIC protkáno zajímavým příběhem o Viktorce a ukazuje nám jak se v minulosti žilo. Ale je to relevantní? Nebo si to vysnila sama Božena? Těžko říct. Možná si tuhle idylku vycucala z prstu. Proč dávám alespoň jednu hvězdu, je přesně ten stejný důvod. Je možné otevřít knihu na kterékoliv stránce, přečíst pár řádků a nechat se uklidnit přeslazenou telenovelou 19. století.

všechny komentáře

Související novinky (3)

Božena Němcová, Míla Fürstová: BABIČKA

30.11.2021

Knižní novinky (48. týden)

28.11.2021

Knižní novinky (30. týden)

25.07.2021

Citáty z knihy (2)

Dobrá hospodyně má pro pírko i přes plot skočit.

Jen při dobrých lidech stojí andělé.

Kniha Babička v seznamech

v Přečtených7 288x