Aristokratka u královského dvora přehled

Aristokratka u královského dvora
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533988/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-65ec4d9c47eea.jpg 4 1507 1507

Aristokratka série

Někdy je „super“ změnit vzduch, ale pozor na to, s kým ho cestou dýcháte! Pro zpěněnou modrou krev nemůže být život procházka růžovým sadem. Poté co se Mariina plánovaná svatba s Maxem ocitá v ohrožení a bláznivá matka Vivien se utápí v žalu kvůli tragédii lady Di, rozhodne se mladá aristokratka z Kostky navzdory výslovnému otcovu zákazu stvrdit účast rodiny na vernisáži jejich „Bordelu v kuchyni“. Sám zámecký pán totiž nikam jet nemíní – osobní poděkování nizozemské královny za vrácení Rembrandtova Portrétu služebné, který kdysi Holanďanům odcizili nacisté, ho kdovíjak nenadchlo. Do Haagu se tudíž vydává jen chrabrá výprava ve složení Marie, matka a „nějaká Tichá“, jak se vypečená „kurátorka“ panstvu představila. Podaří se trojici žen zachránit čest rodu před výkvětem skutečné aristokracie, neřkuli oslnit Její Veličenstvo Beatrix?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aristokratka u královského dvora. Přihlašte se a napište ho.

Galadwen
26.05.2024 3 z 5

Za mne trochu slabší díl, ale pořád jsem se docela bavila.

kamka1103
17.05.2024 5 z 5

Mírně praštění aristokraté Kostkové a jejich zaměstnanci . Výprava ženské části do Nizozemí ke královně, vtipné dialogy, groteskní situace.... Prostě stále stejné laskavě, milé a vtipné pokračování příběhu posledních aristokratů z pohledy 19ti leté Marie. Těším se na další díl.

uzivatel2668
07.05.2024 4 z 5

Poslední, snad a na rozdíl od předchozího Bočkova románu, povedený román o Marii Kostce z Kostky. Kniha přečtená jako oddechovka na jeden zátah, ne, že by se četla se slzami smíchu, jako v případě prvního románu, ale dějově povedené. Jen mě Bočkův styl přestává bavit. V každé druhé větě přirovnání... občas se vůbec nechytám a není to kniha, kde bych chtěla dohledávat informace, ocenila bych více děje.

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

10 nejprodávanějších eknih (leden)

24.02.2021

10 právě čtených knih podle uživatelů (leden)

15.01.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Letuška paní Tiché řekla, že letadla Českých aerolinií nikdy nepadají. Kdo to říkal? zeptala se paní Tichá a letuška odpověděla: Statistika.

Kniha Aristokratka u královského dvora v seznamech

v Právě čtených14x
v Přečtených2 193x